Reklama

Špičkový iRobot Roomba i3 teraz kúpite o vyše 300 € lacnejšie!

Števo Porubský

Jarné upratovanie sa blíži, no načo sa trápiť s vysávaním ručne, keď tu máme robotické vysávače? Jeden s výbornou cenou sme aj našli. Je priamo od iRobot, jedného z najväčších výrobcov robotických vysávačov na svete. Základný model Roomba i3 si môžete kúpiť o viac ako 300 € lacnejšie.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Prvej vete z úvodu veľmi neverte, robotický vysávač nedokáže nahradiť bežné vysávanie, no pri pravidelnom vysávaní priestorov dokáže výrazne redukovať potrebu vysávania ručne. Robot dokáže „behať“ po podlahe aj každý deň, či dokonca aj viackrát denne v prípade, že máte domáceho miláčika, ktorý má práve obdobie pĺznutia. Vďaka tomu je podlaha i koberce (pokiaľ nemajú vysoké vlasy alebo sú čierne) prakticky neustále čisté. A keď aj po rodinnej večeri tomu tak nie je, stačí zapnúť robotu režim spot a ten povysáva priestor kde ho položíte.

Robot je tak výborným pomocníkom, no tie lepšie nie sú vôbec lacné. Niekoľko stoviek eur, v horšom prípade aj viac ako tisíc eur nie je vôbec málo. Pri hľadaní iných zliav sme objavili aj výbornú zľavu na základný iRobot Roomba i3. Ten sa ešte minulý rok pri písaní recenzie predával za 459 €, dnes ho kúpite za necelých 250 €. To predstavuje zľavu viac ako 300 €, resp. vyše 45 % menej.

 

V recenzii som písal: „Dizajn mi príde vydarenejší, ako v prípade i7-čky. Namiesto lesklých plastov, ktoré veľmi radi chytajú každučké zrniečko prachu, zvolil americký iRobot matné plasty, hardvérové tlačidlá a imitáciu látky. Rozdiel oproti vyššej, no staršej sérii je i v absentujúcej kamere na hornej strane. Roomba i3, resp. i3+ ju nemá. Nikde. To je pre mnohých ďalšie veľké plus, pretože si môžu byť 100% istí, že ich robot, resp. hacker nesleduje v domácnosti. 

Roomba i3 na orientáciu v priestore využíva technológiu iAdapt 2.0 a staré dobré snímače, ktoré by mali byť ešte citlivejšie a pribudli aj nové. V priestore chodí zásadne lineárne a logicky. Nechýba funkcia Imprint Link, ktorá „spája“ ostatné roboty iRobot. V tomto prípade funguje na to, aby keď i3-ka dovysáva dala znamenie napríklad Braave jet m6, aby ona mohla mopovať podlahu. Samozrejmosťou je podpora appky iRobot Home. Roomba i3 majiteľovi ponúkať rôzne návrhy na praktickejšie vysávanie, napríklad v sezóne pĺznutia domácich miláčikov či sezóny pre alergikov.

Silikónové kefy sú identické s ostatnými kefami série i, séria Roomba s ich má väčšie, staršia séria 900 ich má zas sivé. Kefy sú jednoduché na údržbu, iRobot ich jednoducho robiť vie. Rovnaká je aj bočná kefka s trojicou ramien. Batéria s kapacitou 1 850 mAh vydrží na jedno vysávanie fungovať 75 minút. Aký veľký priestor dokáže za tento čas povysávať záleží od jeho členitosti a množstva prvkov na podlahe. Čím viac ich je, tým dlhšie vysávanie trvá a tým sa zmenšuje plocha, ktorú Roomba dokáže na jedno vysávanie upratať. Aj Roomba i3 ale disponuje funkciou na dovysávanie priestoru po nabití.“

Mimochodom, za výbornú cenu dnes kúpite aj iRobot Roomba i3+, vyššiu verziu s automatickým vyprázdňovaním vďaka stanici Clean Base. Tú verziu som i skúšal v minuloročnom teste. Tá má aktuálne zľavu takmer 40 %.

 

Za ešte nižšiu cenu môžete mať model Roomba i4+ s minimálnymi rozdielmi:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.