Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Špičková kvalita a astronomická cena. To je nová kamera od Red.

Špičková kvalita a astronomická cena. To je nová kamera od Red.
TECHBOX
Špičková kvalita a astronomická cena. To je nová kamera od Red.

35 megapielový senzor s rozlíšením 8 192 x 4 320 pixelov a natáčanie širokouhlého videa v kvalite až 75 záberov za sekundu. To je stručná a výstižná špecifikácia kamery Red Weapon Vista Vision.

V spoločnosti Red sa pochlapili už dávnejšie, keď predstavili svoju 4K kameru v dobe, keď aj rozlíšenie 1080p bolo luxusným nadštandardom. Teraz sa americký výrobca profesionálnych kamier rozhodol opäť posunúť latku nahrávania videa a do konca roka by mal na trh uviesť kameru s rozlíšením 8K.

Red Weapon Vista

Ak si už začínate brúsiť zuby na novú kameru, zbystrite pozornosť, v tomto odstavci bude reč o cene. A ak si budete myslieť, že zle čítate, alebo sme urobili preklep, vedzte, že uvedené ceny sú skutočné. Na obstaranie kamery Red Weapon Vista Vision si budete musieť zakúpiť „mozog“ snímania a to model Red Weapon Woven CF s rozlíšením 6K za 49 500 amerických dolárov. K tomu budete musieť pridať ešte ďalších 10 000 USD za vylepšenie senzora na 8K. Tým, čo ešte stále váhajú o kúpe radíme sa poponáhľať, pretože „akčná“ cena 10 000 USD platí len do zajtra, potom bude vylepšenie senzora stáť 20 000 USD, takže dohromady za túto kameru záujemcovia zaplatia 69 500 amerických dolárov.

Tak čo, rozbijete prasiatko?

Zdroj: Engadget.com