Reklama

Sphero na IFA 2019 predstavili dva nové edukačné sety

Zdroj | sphero
Juraj Recký
Zdroj | sphero
Zdroj | sphero

Spoločnosť Sphero je známa výrobou mini robotov spadajúcich do kategórie edukačnej robotiky založenej na technológii STEM. Počas berlínskeho veľtrhu IFA 2019 predstavili dvojicu setov Sphero Mini Activity Kit a Mini Soccer.

Sphero Mini Activity sada obsahujúca guľôčky, ktoré sa dajú ovládať smartfónom pomocou aplikácie Sphero Play alebo Sphero Edu, a množstvo príslušenstva, z ktorého sa dajú postaviť dráhy, prekážky, hracie plochy, tunely alebo bludiská. Súčasťou je tiež 15 kariet, na ktorých je množstvo aktivít a návodov, vďaka ktorým sa deti budú hravou formou vzdelávať celé hodiny. Sphero Mini Acitvity pomáha deťom rozvíjať kreativitu, technickú predstavivosť, drobnú motoriku a učí ich programovať.

Loptička je vybavená gyroskopom, akcelerometrom, LED svetielko a batériou na 45 minút hrania sa. Set je vhodný pre začiatočníkov, teda deti, ktoré sa s takýmto typom hračky ešte len zoznamujú.

Set ponúka celý rad možností na hranie sa, loptičky majú rôzne režimy jazdenia, vedia meniť farby LED svetielka a sú plne pripravené na použitie s úlohami na kartičkách. Úplnou novinkou je Sphero Play – Block Drive. Jazdný režim je založený na tom, aby deťom ukázal úplné základy programovania hravou a atraktívnou formou. Jednotlivé dieliky, z ktorých sa stavajú dráhy dokážu loptičke povedať, ktorým smerom má ísť alebo akou farbou sa má rozsvietiť.

Zdroj | sphero

Aplikácia Sphero Edu je určená pre deti, ktoré už s programovaním majú skúsenosť. Umožňuje naprogramovať celú cestu loptičky, používať JavaScript, pridávať ovládacie prvky a ďalšie zložitejšie funkcie. Výrobca tvrdí, že najväčším benefitom je cenová dostupnosť a vysoká miera edukácie.

Set bude dostupný od 2. októbra 2019 za 129,99 dolárov na stránke výrobcu.

Mini Soccer má loptičku zafarbenú ako futbalová lopta a ponúka 8 kužeľov. Pomocou funkcie Kick Drive v aplikácii Sphero Play sa loptička dá programovať blokmi, deti vedia naprogramovať loptičku tak, aby prešla dráhu pomedzi kužele.

Loptičky sú vybavené Bluetoothom, ovládať sa tak dajú až do vzdialenosti 10 metrov. Inak majú rovnaké vybavenie a výdrž ako v prípade Mini Activity. Pomocou aplikácie Sphero Edu zvládnu aj pokročilejšie úlohy programovania.

Mini Soccer bude dostupný od 16. septembra 2019 na stránke výrobcu 89,99 amerických dolárov..

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.