Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sphero má novú robotickú guľu Sphero Bolt. Je živšia a pestrejšia

Sphero má novú robotickú guľu Sphero Bolt. Je živšia a pestrejšia
Zdroj | Sphero
Richard Pliešovský
Sphero má novú robotickú guľu Sphero Bolt. Je živšia a pestrejšia
Zdroj | Sphero
Zdroj | Sphero

Sphero je firma, ktorá vyvíja a vyrába robotické hračky, napríklad ikonického robota zo Star Wars: Sphero BB-8 Star Wars. Firma má však v ponuke aj ďalšie zariadenia, ktoré sa dajú programovať a zaujmú technicky zdatné deti, no aj dospelých. Výrobky Sphero patria medzi obľúbené pomôcky v školách.

Teraz Sphero ukázala svoju novú robotickú guľu Bolt. Je oveľa živšia a pestrejšia ako staršie modely. Podobá sa na vzdelávaciu robotickú guľu SPRK+, má však navyše displej zložený z matrice 8 x 8 LED diód. Dokáže sa pohybovať, zobrazovať dáta a používateľ ju môže naprogramovať pomocou aplikácie Sphero Edu, ktorá je k dispozícii nielen pre Android a iOS, ale aj Kindle, Mac, Windows a Chrome.

https://youtu.be/ZluyTRFn3OY

Sphero Bolt je vybavená 360° infračerveným senzorom, takže s ňou ostane používateľ v spojení bez ohľadu na to, v akej je pozícii a polohe. Zabudovaný snímač jasu okolia umožňuje naprogramovať tohoto robota, aby predviedol svoje fígle. Napríklad keď na loptičku zasvietite, začne sa prudko otáčať, akoby jej vadilo silné svetlo.

Pozrite si

S týmto Star Wars R2-Q5 droidom môžete pozerať aj filmy

Zdroj | Sphero

Medzi ďalšiu novinku v Shepro Bolt patrí kompas (magnetometer), podľa ktorého sa vie toto zriadenie lepšie orientovať, ako aj ručne ovládať. Bolt má naprogramované svetové strany a dá sa tak využívať ako kompas. Na rozdiel od lacnejšieho Shpero Mini je loptička Bolt vybavená rozšíreným dosahom Bluetooth Smart (až do 30 metrov) a je vodovzdorná. Batéria vydrží 2 hodiny, čo by malo postačovať na hranie s ňou, ako aj na programovanie.

Zdroj | Sphero

Robotická guľa Sphero Bolt je určená hlavne pre školy, prípadne pre umelecké inštalácie, preto sa bežne predáva v baleniach s 15-timi kusmi. Cena za kus je 150 dolárov, okrem samotnej gule je v balení ešte nabíjacia kolíska, magnetometer a niekoľko nálepiek.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj