Reklama

SpeedSpike satelitný systém: Veľký brat meria aj rýchlosť!

Roman Calík

Radi dupnete na plyn, keď sú policajti v nedohľadne? V Anglicku sa na rýchlojazdcov chystá satelitný systém, ktorý odhalí prekročenie rýchlosti „zhora“

Veľký brat bude vedieť určiť vašu rýchlosť prostredníctvom satelitov, preto nebuďte prekvapení, keď v schránke nájdete pokutu za prekročenie rýchlosti. Ak vás úvodná veta vystrašila, môžete si vydýchnuť. Zatiaľ sa na Slovensku nemusíme obávať technológie, ktorú testujú Angličania. 

Satelit

Prototyp SpeedSpike satelitného systému pozostáva z niekoľkých satelitov, ktoré monitorujú Britské ostrovy. Ten v spolupráci s kamerami na zemi dokáže určiť rýchlosť áut. Keď totiž automobil prejde jedným miestom s kamerou na zemi, táto zaeviduje čas, kedy do určitého úseku vchádza. Následne satelit zašle GPS informácie do vybudovanej siete, na základe ktorých je možné určiť rýchlosť vozidla v čase, kedy prechádza ďalším sledovaným miestom – kamerou. Ak automobil prekročí rýchlosť, druhá kamera okamžite vytvorí snímku, na základe ktorej dostane dotyčný „cestný pirát“ pozdrav od polície s pokutou. Systém je síce stále v testovacej prevádzke, no jeho nasadenie do ostrého boja s neprispôsobivými vodičmi je nablízku. Myslíte si, že takéto systémy by sa mali vôbec vyvíjať?

Satelit

Zdroj: Digitaltrends.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.