Reklama

Spätné zrkadlo s dvojjadrovým procesorom a displejom?

Marek Šimunek

To, že v Číne je možné vyrobiť čokoľvek je už pomerne známym faktom a tento zaujímavý trh nesklame ani milovníkov rôznych gadgetov do áut. Jedna pomerne neznáma čínska spoločnosť totižto predstavila unikátne zrkadlo, ktoré v jednom zariadení zastúpi navigáciu, prednú a zadnú kameru ale aj handsfree a o pohon sa pritom stará dvojjadrový procesor.

Chinavasion zkradlo

Rôzne produkty z Číny už zaplavili množstvo trhov a medzi nimi aj ten náš. Nie vždy však ako mnohí poznáme patria tieto produkty k tým najspoľahlivejším. Niektorí užívatelia však na produkty „Made in China“ nedajú dopustiť. Jedným z takýchto miláčikov by sa mohlo stať aj unikátne spätné zrkadlo do áut. To sa objavilo na internetovej stránke spoločnosti Chinavasion a množstvo motoristov nezaujme iba cenou, ktorá činí 152,25 € za jeden kus. Ak sa však dohodnete zo susedom alebo rodinou a zoberiete naraz viac zrkadiel môžete ešte aj oproti tejto cene výrazne ušetriť. Zrkadlo je pomerne veľké, nakoľko okrem priestoru na štandardné zrkadlo sa do neho musel vtesnať aj 4,3“ dotykový TFT displej s rozlíšením 480 x 272 bodov, ktorý slúži nie len na zobrazenie navigácie ale aj množstva iných informácií. Zrkadlo sa umiestňuje nad štandardné zrkadlo vo vašom aute a okrem navigačných informácií, ho využijete aj na telefonovanie alebo si na ňom prehráte hudobné súbory, či pozriete videá vo formáte AVI, MOV a WMV.

Chinavasion zkradlo

Hardvérové hodnoty asi nikoho neoslnia ale na vykonávané funkcie bohato postačia. V zrkadle totižto nájdeme dvojjadrový procesor Centrality Atlas 4 s taktom 500 MHz, ktorý je doplnený o 64 MB RAM a 128 MB ROM pamäte. Priestor pre uloženie vášho navigačného programu a multimediálnych súborov poskytnú dva sloty, pričom jeden pojem SD karty a druhý microSD karty. Priamo v balení navyše dostanete dvojicu pamäťových kariet s kapacitou 4 GB. Okrem toho tento zázrak ponúkne aj technológiu Bluetooth, ktorú využijete nie len na bezdrôtové telefonovanie ale aj na pripojenie kamier. Pýtate sa prečo píšeme kamery v množnom čísle? Odpoveď je jednoduchá okrem zadnej kamery, ktorú využijete pri cúvaní má toto superzrkadlo aj prednú kameru, ktorá je schopná nahrávania diania pred autom. Takto vytvorený záznam potom môžete využiť napríklad pri dokladovaní dopravnej nehody. Škoda len, že zrkadlo nemá integrovanú nijakú batériu a tak bude pre napájanie nutné použiť autozásuvku, čo nie je moc štastné riešenie, najmä ak si uvedomíte, že vám bude zo zrkadla trčať kábel cez celé okno až niekde do palubovky.  Potešením je však použitie pomerne známeho operačného systému Windows Mobile 6.0 CE, ktorý nájdeme aj v množstve navigácií a tak sa dá predpokladať, že by mohol bez problémov využiť aj moderné navigácie ako iGO, TomTom alebo Garmin. Nechýba dokonca ani lokalizácia do českého jazyka ak by ste mali s angličtinou alebo čínštinou problém.

Chinavasion zkradlo

Foto: www.chinavasion.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.