Profíci testujú iWatch
Apple by malo predstaviť svoje iWatch digitálky už túto jeseň, a tak je najvyšší čas testovať. Oslovili preto niekoľko špičkových profesionálov z NBA, NHL a MLB (baseball), aby počas svojich tvrdých tréningov opáčili fitness funkcie Apple hodiniek. S iWatch na zápästí by mali na tréningoch pobehovať hviezdy ako Kobe Bryant (basketbalista L.A. Lakers), Gáboríkov spoluhráč z L.A. Kings Dustin Brown alebo bejzbalisti z Boston Red Sox. Angažovanie profesionálnych športovcov do testovacieho procesu naznačuje, že iWatch budú mať aj zaujímavé fitness funkcie. Podľa Wall Street Journal by mali chytré hodinky od Apple obsahovať viac ako desať rôznych senzorov vrátane takých špecialít pre športovcov, ako je senzor pre meranie úrovne hydratácie tela alebo krvného tlaku majiteľa.
Jeden z najzaujímavejších konceptov Apple iWatch vytvoril Yrving Torrealba. Ako budú hodiny naozaj vyzerať, ovplyvní aj Kobe Bryant a jeho kamoši.
Takto si Apple hodiny predstavujú dizajnéri z ADR studio.
Pozrite si ďalšie zaujímavé koncepty Apple iWatch >>
Milión dolárov pre appku, ktorá nič nedokáže
Prvého apríla sa v AppStore objavila appka Yo. Má síce niekoľko príjemných vlastností, je malá, nepožaduje takmer žiadne oprávnenia a dokáže ju ovládať aj bystrejšia mačka, problém však je, že nič nedokáže. Alebo presnejšie – všetko, čo dokáže, je poslať slovo Yo, čo v angličtine znamená to isté, čo fonetický ekvivalent tohto slova u nás, teda coolovejšie Áno. Aplikáciu Yo si zatiaľ stiahlo 50 000 užívateľov a podľa jej autora ide o najefektívnejší komunikačný nástroj súčasnosti, pretože Yo ako odpoveď na správu mnohokrát úplne postačuje a benefitom navyše je, že po takejto odpovedi komunikácia zväčša končí. Vzhľadom na dátum uvedenia považovali mnohí appku za fajn prvoaprílový žart, no sranda skončila, keď jej autor Or Arbel prednedávnom získal na jej ďalší vývoj od investorov milión dolárov. Bude ich potrebovať, lebo chvíľu po zverejnení tejto správy bola podľa TechCrunch-u aplikácia hacknutá študentmi z Georgia Tech.
S appkou Yo viete komukoľvek zo svojich kontaktov poslať Yo. Nič viac.
Zo 100 000 LEGO kociek postavili celú zastávku
V Londýne postavili unikátnu zastávku, nájdete ju pred hračkárstvom na Regent Street a komplet celá je poskladaná z LEGO kociek vrátane okien, lavičky alebo štítu s číslami busov, ktoré tu stoja. LEGO zastávku zdobí tématický nápis Next Bus Just a Brick Away a má aj vlastný Twitter hashtag #LegoBusStop vykladaný rovnako z LEGA.
The #legobusstop in Regent Street, London pic.twitter.com/z5gNE1uMkr
— Vauxhall Royalty (@njse1) June 22, 2014
This morning #RegentStreet welcomes a very special bus stop…#LEGOBusStop pic.twitter.com/939z1wtqmN
— Regent Street (@RegentStreetW1) June 20, 2014
Way to make your journey a little more exciting? A #LEGOBusStop should do it, we reckon! pic.twitter.com/UENK53qri9
— LEGO (@LEGO_Group) June 20, 2014
Drony vytláčajú selfies
Internetový fenomén fotenia seba samého, ktorý sa stal natoľko významným, že označenie selfie sa stalo podľa Oxford Dictionaries slovom roka 2013, už nie je to najcoolovejšie, čo dnes môže teenager zavesiť na web. Prichádzajú dronies. Sú to síce rovnako autoportréty, no s tým rozdielom, že zväčša ide o videá, no predovšetkým na ich vyhotovenie potrebujete vlastný dron. Správne dronie video začína záberom na pilota, po pár sekundách sa začína dron vzďaľovať, v ideálnom prípade stúpa do výšky a odhaľuje tak miesto, na ktorom sa autor dronie nachádza. Keď sa celé dielo zmestí do 30 sekúnd, tak je to dokonalé. Podobné čaro majú dronie fotky, ktoré sú fotené z výšky a vyžadujú trochu viac kreativity.
Pri dronie sa dron vzďaľuje od autora a odhalí zaujímavú lokalitu, kde sa nachádza…
…alebo to môže fungovať presne opačným smerom.
Pozrite si videá zo špeciálneho dronies kanála, ktorý zriadilo Vimeo.com >>
Starší, ale dobrý
Na tento smutno pravdivý vtip som si spomenul pri príprave SPAMboxu, keď som bol z technických príčin nútený na pár minút použiť Internet Explorer.
Cez okno
Jaro Filip by dnes oslavoval 65. narodeniny, keby pred štrnástimi rokmi nezomrel. Jeden z najväčších slovenských hudobníkov okrem kopy inej kvalitnej hudby zložil aj túto unikátnu poctu operačnému systému od Microsoftu a internetu ako takému.
Tu špeciálna live verzia skladby Cez okno odohraná spolu s Oskarom Rózsom, Andrejom Šebanom a Marcelom Buntajom.
Zdroje: GIZMODO.com, Mashable.com, LUPA.cz, WSJ.com, 9to5mac.com,
Kde sa vzal SPAM?
SPAM je predvarený mäsový výrobok predávaný v konzervách. Originálny SPAM vyrába americká firma Hormel Foods Corporation od roku 1937 a základnými ingredienciami sú bravčové pliecko, šunka, soľ, voda, cukor, celé to spája modifikovaný zemiakový škrob a konzervuje dusitan sodný. Teda niečo ako náš lanšmít. Dnes sa SPAM vyrába v pätnástich rôznych verziách, najpopulárnejší je na Havaji a to až tak, že sa občas označuje ako Havajský steak. Skutočný význam označenia SPAM pozná podľa výrobcu len malý okruh bývalých manažérov firmy Hormel Foods, no vraj ide o skratku slov shoulders of pork and ham (bravčové pliecko a šunka).
Monty Python uviedli v roku 1970 scénku,v ktorej si dvaja zákazníci bistra objednávajú raňajky z menu, ktoré obsahuje SPAM v každom z ponúkaných jedál. No a keď sa v počiatkoch internetu začali objavovať nevyžiadané reklamné správy v každej emailovej schránke a vo všetkých vtedajších diskusných skupinách, dostali podľa tejto legendárnej scénky označenie SPAM. Podľa správy spoločnosti Symantec, tvorí SPAM 66% všetkej emailovej komunikácie.