Reklama

SPAMbox - Horiace jablko odpálilo Mac Pro

Patrik Kimijan

Jedlo pre dôchodcov z 3D tlačiarne

3D tlačiarne sú čarovné stroje, vytlačia vám hračky, zbrane aj plastovú frajerku, ak treba. No skutočne revolučná vec sa podarila súdruhom z NDR inžinierom z Nemecka, ktorí naplnili cartridge 3D tlačiarne na kašu rozomletým mäsom, zemiakmi, špargľou a inými delikatesami, aby na nej vzápätí vytlačili chutné jedlo pre dôchodcov s poruchami prehĺtania. Ako spojivo jedlej hmoty striekajúcej z tlačiarne sa používa agar, vďaka nemu dokáže softvér tlačiarne vytvarovať jedlo do akéhokoľvek tvaru. Podľa Sandry Forstner zo spoločnosti Biozoon, ktorá za týmto projektom stojí, je dnes možné vytlačiť šesť rôznych ingrediencií – hrášok, karfiol, zemiaky, cestoviny, kuracie a bravčové mäso. Samotné jedlo sa tlačí vo vrstvách na špeciálne taniere, soft síce dokáže jedlo ľubovolne tvarovať, no nedokáže meniť jeho chuť. Karfiol z 3D tlačiarne tak chutí ako karfiol, no ak raz vymyslia tlačiareň, ktorá bude tlačiť karfiol s chuťou klobásy, tak tú si do redakcie okamžite objednáme.

Jedlo vytlačeneé 3D tlačiarňou
Takto vyzerá jedlo vytlačené 3D tlačiarňou – kuracie medajlónky a zemiaková kaša.

E.T. mohol byť krásne hnusný

Najroztomilejšieho mimozemšťana, aký kedy navštívil našu planétu, milovali asi všetci. Mal veľkú gebulu, placatý nos, modré oči, naťahovací krk, úplný plyšák. No E.T. mohol vyzerať celkom inak. Rick Baker, legendárny tvorca hnusných príšer pre holywoodske filmy, postol na svoj Twitter historické foto jedného z prvých dizajnov E.T.-ho. Mimozemšťana túžiaceho cestovať domov však nakoniec vytvoril Carlo Rambaldi, čo je škoda, lebo namiesto pupkatého dobráka nám na stenách detských izieb mohla visieť naozaj strašidelná príšera.

Prvá podoba E.T. mimozemšťana, Copytight Rick Baker
Takto parádne mohol vyzerať E.T. Copyright: Rick Baker

iPhone nechty

Niekde v paralelnom svete vraj existujú ženy, ktoré sa zabávajú tým, že si vytvárajú na svojich nechtoch odpudivé obrazce a potom medzi sebou súťažia, ktoré sú naj… Doplňte si, čo chcete. Víťazstvo v súťaži Nail Tech of The Year získala táto príšernosť inšpirovaná iPhonom.

iPhone nechty
Hnusné nechty inšpirovné krásou iPhonu.

Easter Eggs v Google Maps

Čaká vás ukrutne nudný víkend? Zabite čas srandovným Easter Egg, ktoré v Google Maps objavil Michael Sippey – sledujte tieň pamätníka Georga Washingtona, ktorý sa na mape pohybuje rovnako, ako ten skutočný. Vyšším levelom je reálne zobrazenie tieňa Mesiaca na našej planéte, ten uvidíte, keď Google mapy úplne odzoomujete a prepnete do režimu Earth. Alebo vysávajte.

Washington Monumental pohyblivý tieň.
Washingtonov pamätník na Google Maps vrhá realisticky sa pohybujúci tieň.

Tieň Mesiaca v Google Maps
Pri úplnom odzúmovaní Google Maps v režime Earth uvidíte na našej planéte tieň Mesiaca.

Nedokážete zmeniť svoju minulosť? Vymažte ju!

Google zatiaľ nemá funkčný prototyp stroja času, aby sme mohli cestovať do minulosti naprávať chyby z mladosti, ale zato ho Súdny dvor Európskej únie donútil na základe žiadostí užívateľov vymazať z výsledkov vyhľadávania tie odkazy, ktoré vo vzťahu k danej osobe nevhodné, irelevantné alebo už nie sú relevantné, alebo sú neúmerné vzhľadom na účely, na ktoré boli spracované. Google pre tento účel vytvoril aj špeciálny formulár, cez ktorý je možné o vymazanie z výsledkov vyhľadávania požiadať, stačí uviesť svoje osobné údaje, URL nežiaduceho odkazu a scan dokladu totožnosti. V prvý deň fungovania formulára požiadalo o vymazanie nežiaducich odkazov 12 000 Európanov. Celé to odštartoval Španiel, ktorý po vygooglení svojho mena zistil, že vyhľadávač zobrazuje okrem iného aj 16 rokov starú informáciu o tom, že pre dlhy na sociálnom poistení ide do dražby jeho dom.

Spomalený brutálny crash test Mac Pro – video týždňa

Chlapci z YouTube kanála RatedRR očividne radi ničia veci, a tak teraz skúsili, koľko vydrží Mac Pro. To je taký ten počítač, čo vyzerá ako urna starej mami a mokré sny má z neho každý grafik. Keď stroj za štyritisíc eur hodili z metra na trávu a fungoval ďalej, nebolo to až také veľké prekvapenie, keďže Mac Pro má pomerne odolnú konštrukciu a žiadne citlivé pohyblivé mechanizmy. Keď ho však z podobnej výšky hodili do akvária plného vody a on fungoval ďalej, to už trochu nečakané bolo. A tak Mac Pro naplnili starou dobrou C4-kou, pripojili odpaľovací kábel vytvarovaný do loga Apple a z počítača drahšieho ako jazdený Golf zostala len diera v zemi.

Zdroje: munchies.vice.com, Gizmodo.com, itsraybaby.tumbrl.com, YouTube.com

 

Kde sa vzal SPAM?

SPAM je predvarený mäsový výrobok predávaný v konzervách. Originálny SPAM vyrába americká firma Hormel Foods Corporation od roku 1937 a základnými ingredienciami sú bravčové pliecko, šunka, soľ, voda, cukor, celé to spája modifikovaný zemiakový škrob a konzervuje dusitan sodný. Teda niečo ako náš lanšmít. Dnes sa SPAM vyrába v pätnástich rôznych verziách, najpopulárnejší je na Havaji a to až tak, že sa občas označuje ako Havajský steak. Skutočný význam označenia SPAM pozná podľa výrobcu len malý okruh bývalých manažérov firmy Hormel Foods, no vraj ide o skratku slov shoulders of pork and ham (bravčové pliecko a šunka).

Monty Python uviedli v roku 1970 scénku,v ktorej si dvaja zákazníci bistra objednávajú raňajky z menu, ktoré obsahuje SPAM v každom z ponúkaných jedál. No a keď sa v počiatkoch internetu začali objavovať nevyžiadané reklamné správy v každej emailovej schránke a vo všetkých vtedajších diskusných skupinách, dostali podľa tejto legendárnej scénky označenie SPAM. Podľa správy spoločnosti Symantec, tvorí SPAM 66% všetkej emailovej komunikácie.
zdroj: Wikipedia

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.