Reklama

SPAMbox - 15-gramový telefón z papiera

Patrik Kimijan

V unikátnej real-time infografike uvidíte, čo všetko sa práve deje na webe, ukážeme vám, ako strieľať za roh, kde sa práve nachádza Stanley Cup, ako piecť dokonalé koláče s precíznosťou matfyzáka, ale aj ako vyzerá 15 gramový kartónový telefón. Pre sťahovanie redakcie SPAMboxu je tentokrát z čítania na víkend čítanie na pondelok, tak nech vám pracovný týždeň ubehne čo najrýchlejšie.

Čo sa práve deje na webe? (Real-time infografika)

Analytici z PennyStocks pozbierali všetky dostupné dáta o najpopulárnejších webových službách či appkách a nasypali ich do unikátnej infografiky, ktorá v reálnom čase zobrazuje, čo sa práve deje na webe. Počty tweetov, lajkov a čekinov sú síce interesantné, no keď sa zahľadíte na to neustále poskakujúce číslo zobrazujúce príjmy Google z reklamy…


Interaktívnu verziu infografiky od PennyStocks.la otvoríte kliknutím na obrázok.

Strieľať za roh? S Google Glass žiadny problém

Otrepaný kompliment pre dobrých strelcov už nemusí byť až taká sranda, ale úplne bežná realita. Texaský startup TrackingPoint vyrábajúci presne navádzané zbrane (PGF – Precision Guided Firearm) vyvinul objektív, ktorý je možné bezdrôtovo pripojiť k tabletom, smartfónom, ale hlavne ku Google Glass. Strelcovi s takouto výbavičkou sa obraz z objektívu zbrane prenáša priamo do okuliarov, a tak môže pohodlne kilovať nepriateľov stojacich za rohom a pri tom pozerať niekam doblba.


Vizitka, ktorá telefonuje

V českej startup súťaži Vodafone Nápad roku sa na treťom mieste umiestnil projekt veľmi zaujímavého telefónu. SIMphonie váži 15 gramov, hrubý je 4 mm, má dve tlačidlá a rozmer, aký si len objednáte. Je to totiž vizitka plniaca zároveň funkciu mobilného telefónu schopného volať na jedno vopred zadefinované číslo. Fungovať by to malo tak, že stlačením tlačidla zapnete telefón, ten sa prihlási do siete a vytočí prednastavené číslo. Po ukončení hovoru sa telefón odpojí zo siete a automaticky sa vypne. Tento zázrak je vyrobený z lepenky a jeho cena je 99 CZK (asi 4 EUR).



Sledujte Stanley Cup

A to nielen po nociach v telke, ale aj vo svojom iPhone. Pomocou appky Wheres The Cup vidíte v reálnom čase aktuálnu polohu najlegendárnejšej športovej trofeje počas jej putovania za hráčmi víťazného tímu. Pokiaľ nemáte žiaden gadget s iOS, podobnú službu vám urobí aj Twitter účet @StanleyCup411. A ak L.A. Kings dotiahnu dobre rozohratú finálovú sériu úspešne do konca, tak bude appka jeden celý deň ukazovať, že sa legendárny pohár práve nachádza v Trenčíne.

Wheres The Stanley Cup app

Pečte ako fyzik

Recepty vydrankané od mami, babky, tetky, susedky majú spoločnú jednu vec – robia sa zásadne od oka. Koľko tej múky mami? No šak tak od oka. Naposledy, keď som niekam zadelil múku len tak od oka, tak som potreboval príklepovú vŕtačku, aby som môj od-oka koláč oddelil od plechu. Pečenie je totiž exaktná veda, ingrediencie musia sedieť na gram a presne toto si uvedomili írski šuhajkovia, ktorí vymysleli Drop, úžasnú váhu pre geekov. Tú cez Bluetooth spojíte s tabletom, naštartujete Drop appku, vyberiete recept, položíte na váhu misku a Drop vám hlasovými povelmi, ako aj informáciami na displeji radí, koľko čoho ešte nasypať a ako dlho to celé piecť, aby sa koláč podaril. Prvých 2 000 kusov dávajú Íri po 80 dolárov, štandardne sa bude Drop predávať za stovku.

Prejdite sa štadiónmi futbalových majstrovstiev sveta

Google nafotil a spracoval do StreetView formátu všetkých dvanásť brazílskych štadiónov, na ktorých sa budú hrať zápasy futbalových majstrovstiev sveta, ako aj brazílsku špecialitu – tradičné futbalovo pomalované ulice.

Maracana v StreetView

Zdroje: gizmodo.com, SIMphonie.co.uk, TechCrunch.com, LUPA.cz, WSJ.com

 

Kde sa vzal SPAM?

SPAM je predvarený mäsový výrobok predávaný v konzervách. Originálny SPAM vyrába americká firma Hormel Foods Corporation od roku 1937 a základnými ingredienciami sú bravčové pliecko, šunka, soľ, voda, cukor, celé to spája modifikovaný zemiakový škrob a konzervuje dusitan sodný. Teda niečo ako náš lanšmít. Dnes sa SPAM vyrába v pätnástich rôznych verziách, najpopulárnejší je na Havaji a to až tak, že sa občas označuje ako Havajský steak. Skutočný význam označenia SPAM pozná podľa výrobcu len malý okruh bývalých manažérov firmy Hormel Foods, no vraj ide o skratku slov shoulders of pork and ham (bravčové pliecko a šunka).

Monty Python uviedli v roku 1970 scénku,v ktorej si dvaja zákazníci bistra objednávajú raňajky z menu, ktoré obsahuje SPAM v každom z ponúkaných jedál. No a keď sa v počiatkoch internetu začali objavovať nevyžiadané reklamné správy v každej emailovej schránke a vo všetkých vtedajších diskusných skupinách, dostali podľa tejto legendárnej scénky označenie SPAM. Podľa správy spoločnosti Symantec, tvorí SPAM 66% všetkej emailovej komunikácie.

zdroj: Wikipedia

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.