Reklama

Soundfreaq SFQ01: Hit Vianoc v USA?

Drahomír Piok

Myslíte si, že už tu nie je priestor pre ďalšie a nové reproduktory pre IiOS zariadenia? No mýlite sa, tento elegán s luxusným dizajnom sa vôbec netají tým, že spolupracuje hlave s Apple zariadeniami. Pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth alebo AUX k nemu pripojíte akákoľvek iné zariadenie. Táto novinka pochádza z dielne Soundfreaq a ak ste ešte onej nepočuli, tak dávajte pozor.

Soundfreaq SFQ01

V poslednom čase prichádzajú čoraz viac do módy repro sústavy s funkciou Bluetooth. Naposledy to bol Aliph Jawbone jambox, Soundfreak je však o niečo väčší a výkonnejší, no i drahší a potrebuje externé napájanie. Ak ho umiestnite na čestné miesto v domácnosti, určite ním nič nepokazíte. Dizajn je moderný, veľmi elegantný a vidno, že si výrobca dal na kvalite spracovania záležať. Veľkým plusom je samozrejme aj to, že sa kvalitou reprodukovaného zvuku priraďuje ku špici spotrebnej elektroniky. Ako som v úvode spomenul, určený je hlavne pre iPody a iPhony, pre ktoré má aj dokovaciu stanicu umiestnenú v strede. Takto si po pripojení a nabíjaní môžete prehrávať obľúbenú hudbu. V App store je na stiahnutie taktiež aplikácia, ktorá je určená presne pre toto zariadenia a umožní vám ho aj na diaľku ovládať.

Soundfreaq SFQ01

Prehrávanie je našťastie možné aj cez Bluetooth alebo klasický AUX. Tu už obmedzenia v zariadeniach našťastie nie sú. Na pravom boku je umiestnení aj malý šikovný diaľkový ovládač so základnými funkciami. Soundfreak SFQ01 obsahuje aj FM rádio a malý monochromatický displej, ktorý zobrazuje základné informácie. Vo vnútri sú umiestnené dve 6,8 cm membrány potiahnuté kevlarovými vláknami. Novinka disponuje aj korporátnym UQ3 systémom pre čo najlepší priestorový zvuk. Začiatok predaja je určený na koniec tohto mesiaca a odhaduje sa, že to bude predajný hit v USA. Cena modelu SFQ01 je 199 dolárov, libier, ale aj eur.

Soundfreaq SFQ01

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.