Reklama

Sound of Light: ďalší svetelný spevavec

Drahomír Piok

Zdá sa, že na trhu sa objavuje nový populárny fenomén vo forme “hrajúcich“ žiaroviek. Po našom poslednom článku z tejto oblasti (Scott Luminor system: Svetlo, ktoré “hraje“?!), prichádza na trh podobné riešenie s názvom Sound of Light. V tomto prípade je ale model oproti vyššie spomenutému systému ochudobnený o viacero vlastností.

Sound of Light

V základnom princípe sa jedná o ten istý výrobok. Zariadenie funguje ako zdroj svetla a aj ako bezdrôtový reproduktor. No v tomto prípade ide o iné konštrukčné riešenie. Žiarovka už nie je súčasťou reproduktora ale jeho odnímateľná časť, ktorú môžeme kedykoľvek vymeniť. Pre ich inštaláciu stačí vybrať starú žiarovku z objímky a naskrutkovať novú aj s bezdrôtovým reproduktorom, ktorý si berie energiu zo siete. Dodávaná žiarovka využíva najnovšiu LED technológiu a je možné ju ovládať cez diaľkový ovládač. Takto zapojené do série môžu byť maximálne štyri zariadenia. Párujú sa jednoduchým stlačením tlačidla a maximálny dosah sa udáva na takmer 100 m. V zastavaných plochách bude skutočná hodnota určite nižšia. Reproduktory sú medzi sebou spárované cez Wi-Fi a môže byť k nim pripojený aj podporovaný subwoofer.

Sound of Light

Taktiež ako sa dá s diaľkovým ovládaním regulovať svetlo tak samozrejme aj hlasitosť a úplne stlmenie reproduktorov. Jeden reproduktor by mal dosahovať výkon 25 Wattov. Pri počúvaní si budeme môcť taktiež vybrať medzi pravým alebo ľavým kanálom. V balení nájdeme okrem “hrajúcich“ žiaroviek a diaľkového ovládača aj primárnu konzolu. Tá má na svojom tele 3,5 mm vstup alebo inak povedané AUX, cez ktorý môžeme vrátane Wi-Fi prehrávať hudbu takmer z akéhokoľvek zariadenia. Základný balíček, ktorý obsahuje jednu špeciálnu lampu, diaľkové ovládanie a hlavnú konzolu vyjde približne na 210 €. Každá nová samostatne zakúpená lampa do systému stojí takmer v prepočte 100€.

Sound of Light

Foto: geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.