Reklama

Sound BlasterX Katana rozsekne miestnosť zvukom

Zdroj | Creative
Marek Šimunek
Zdroj | Creative
Zdroj | Creative

Creative si aj tento rok na výstavu IFA 2016 pripravil poriadnu dávku noviniek. Okrem nových štýlových reproduktorov a priateľov do dažďa pripravil výrobca aj niečo pre notorických hráčov. Nový hudobný systém Creative Sound BlasterX Katana doslova presekne miestnosť zvukom.

Nový Sound BlasterX Katana je all-in-one 24-bitovým zvukovým systémom pod monitor, ktorý sa môže pochváliť hneď niekoľkými zaujímavosťami. Vo svojej podstate sa jedná o soundbar, ktorý si umiestnite priamo pod svoj monitor.

Zdroj | Creative

Nový Sound BlasterX Katana sa stáva prvým soundbarom, ktorý ponúkne viacjadrový DSP Creative procesor. Ten v systéme pracuje podobne ako zvuková karta Sound Blaster/DAC.

Pozrite si

Creative Sound Blaster X7: budete ho milovať a to nielen pre jeho vzhľad

Vďaka tomu sa môže pochváliť kvalitným zvukom vo vysokom rozlíšení 24-bit. Samotný reproduktor pritom zahŕňa päť samostatných meničov, pričom každý je poháňaný samostatným DSP riadeným zosilňovačom.

Zdroj | Creative

Dvojica dohora smerujúcich stredobasových meničov, dva výškové reproduktory a jeden subwoofer tak spolu dosahujú výkon 75 W RMS.

Okrem optického pripojenia k zdroju zvuku podporuje SoundBlaster Katana aj priame pripojenie USB disku, pripojenie pomocou 3,5 mm audio konektora a samozrejme aj pripojenie pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth.

Našťastie je možné farebné osvetlenie okrem nastavenia aj kompletne vypnúť. Počas dema totiž na nás pôsobilo skôr rušivo, ako zaujímavo.

Zdroj | Creative

Nový zvukový systém Creative Sound BlasterX Katana sa začne predávať v priebehu novembra tohto roku, pričom jeho maloobchodná odporúčaná cena je na úrovni 299,99 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.