Sony zachraňuje Xperiu – reorganizuje a bude prepúšťať

Japonský technologický gigant Sony robí čo môže, aby svoje mobilné telefóny dostal z červených čísel. Najnovším krokom bude reorganizácia a prepúšťanie.

Spoločnosť Sony oznámila výrazne zmeny v organizácií štruktúry podniku. Zlúčiť sa má niekoľko divízií, ktoré sa pretransformujú na Eletronics Prododucts & Solutions (EP&S). Ide konkrétne o divízie, ktoré vyvíjali a vyrábali televízory, audio produkty, kamery a fotoaparáty.

Pozrite siSony Xperia 1 – nová vlajková loď dobiehajúca konkurenciu

Zmeny sú okrem iného dôsledkom permanentného klesania predaja mobilných telefónov vyrábaných značkou. Zatiaľ čo malo Sony v roku 2010 v segmente inteligentných telefónov percentuálny podiel viac ako 3 percentá, v súčasnosti je to menej ako jedno.

Preorganizovaním divízií sa majú znížiť náklady, čo so sebou prinesie tiež prepúšťanie. V pôvodných divíziách bolo zamestnaných 4 000 ľudí, v tej novej ich zostane 2 000. Niektorí zamestnanci dostali ponuku na prestup do iných divízií. Personálne zmeny sa týkajú výhradne japonských zamestnancov.

Strategickým rozhodnutím na podporu predaja inteligentných telefónov od Sony je tiež obmedzenie ich predaja v juhovýchodnej Ázií a niektorých ďalších oblastiach a zameranie sa na predaj v Európe a východnej Ázií. Aj napriek pripravovaným zmenám sa očakáva pokles predaja do konca fiškálneho roku 2018 až o polovicu v porovnaní s predošlým rokom. Návrat do čiernych čísel Sony plánuje už v roku 2021.

Podobné zmeny má už spoločnosť Sony zapísané vo svojej histórií. Doteraz boli všetky úspešné a reorganizované divízie naskočili na ziskovú vlnu. V súčastnosti je divízia mobilných telefónov značky ako jediná stratová.

ZdrojSony

Komentáre k článku