Reklama

Sony Xperia Z2 a Z2 Tablet prichádzajú na Slovensko

Roman Calík

Výborný tablet Z od SONY už za pár dní nahradí nová generácia. Sony Xperia Z2 Tablet prináša takmer identickú výbavu ako top smartfón výrobcu Sony Xperia Z2, ktorý len po pár mesiacoch vylepšuje zase špičkovú Z1-ku!

POZRITE SI: RECENZIA Sony Xperia Z2 Tablet – pán najtenší

Sony Xperia Z2

Sony tento týždeň ukázalo na tlačovej konferencii v Bratislave dvojicu svojich high end noviniek. Smartfón Sony Xperia Z2 opäť vylepšuje aktuálnu vlajkovú loď výrobcu len po pol roku! Novinka bude súperiť s ďalšími top smartfónmi na trhu, najmä so Samsungom GALAXY S5 a novým HTC One (M8), ktorým môže poriadne zavariť. Dizajn je skôr evolúciou Z1-ky, avšak pri tak rýchlej obmene sme neočakávali radikálnejšie zmeny. Z2-ka sa i tak lepšie drží a vyzerá hodnotnejšie.

Sony Xperia Z2

Zachovaný zostal i fotoaparát, ktorý svojím 20,7 Mpx snímačom patrí medzi špičku na trhu. Pribudli však nové režimy a nechýba ani možnosť rozostrenia fotografie. Z2-ka zvládne i nahrávanie UHD videí a dokonca ponúka špeciálne príslušenstvo – stereo mikrofón pre výrazne lepší zvuk. Hardvérovo sa však Z2-ka posunula výraznejšie vpred, lepší procesor a najmä 3 GB pamäť RAM patria k tomu najlepšiemu na trhu! Sony Xperia Z2 bude v balení obsahovať aj špeciálne slúchadlá podporujúce funkciu Digital Noise Cancellation so špeciálnymi režimami využivajúce hardvér smartfónu. Tie vám umožňia optimálnu redukciu šumu v rôznych prostrediach, ako napríklad lietadlo či práca. Pri hlasitom počúvaní oceníte stereo reproduktory.

Z2-ka má taktiež vynikajúcu až 3200 mAh batériu, taktiež väčší 5,2-palcový TRILUMINOS IPS displej s X-Reality, ktorý je výrazne lepší ako pri Z1-ke. Farby sú vernejšie a pozorovacie uhly dokonalé. Novinku sme dokonca už aj testovali, podrobný test nájdete vo vydaní TECHBOX číslo 3-4/2014, ktoré je aktuálne v predaji. A cena? Sony Xperia Z2 sa na náš trh dostane už za pár dní, v polovici apríla za cenu 699 €. Určite ju nájdete aj u operátora Telekom, ktorý tlačovku organizoval spolu so Sony.

PREČÍTAJTE SI
MWC 2014 | Sony Xperia Z2 – Ultra HD video, 5,2” displej a tenké telo už budúci mesiac!

SÚBOJ GENERÁCIÍ | Sony Xperia Z2 vs Sony Xperia Z1

 

Sony Xperia Z2 Tablet

Sony však na Slovensku uvedie aj novú generáciu svojho Z-kového tabletu. V označení preskakuje číslovanie Z1 a rovno dostáva názov Sony Xperia Z2 Tablet. Nie je to náhoda. Tablet totiž ponúka rovnaký moderný OmniBalance dizajn ako smartfón Xperia Z2 a aj v parametroch nájdete len minimálne rozdiely. To znamená jediné, nebude lacný a ponúkne vám len to najlepšie, čo môžete vo svojom tablete mať. V porovnaní s prechádzajúcou generáciou tabletu je ešte tenší – má len 6,4 mm tenké telo a nechýba mu ani vodeodolnosť, čo v redakcii považujeme za obrovskú konkurenčnú výhodu.

Sony Xperia Z2 Tablet

Výkonnému štvorjadrovému 2,3 GHz procesoru Qualcomm sekunduje až 3 GB pamäť RAM. Samozrejmosťou je najnovší OS Android 4.4 aj možnosť rozšírenia pamäte vďaka podpore microSD pamäťových kariet až do veľkosti 128 GB. Veľký 10,1-palcový Full HD displej je po vzore smartfónu Z2 s technológiami IPS a TRILUMINOS. Stereo reproduktory a podpora Digital Noise Cancellation, čo myslíte? Áno, nechýbajú.

Sony Xperia Z2 Tablet

PREČÍTAJTE SI
MWC 2014 | Sony Xperia Z2 Tablet – najtenší vodeodolný tablet

Počas prezentácie nás zaujalo príslušenstvo. K tabletu si budete môcť kúpiť tenučkú klávesnicu, ktorá sa bude predávať samostatne alebo so špeciálnym puzdrom. Ešte zaujímavejšia bude dokovacia stanica so vstavaným reproduktorom, ktorej výkon a kvalita zvuku nás prekvapili. K dispozícii je aj špeciálne diaľkové ovládanie, s ktorým ľahko ovládate základné funkcie pri prehrávaní multimédií. Dokonca sa dá s týmto kompaktným príslušenstvom aj telefonovať, v prípade, že si kúpite LTE verziu tabletu. A ak radi hráte hry, jednoducho si k tabletu dokážete pripojit ovládač PlayStation.

Sony Xperia Z2 Tablet

A aká bude cena novinky? Ak sa vám Sony Xperia Z2 Tablet páči, pripravte si 639 € za LTE verziu. Na trh príde taktiež v polovici apríla 2014, t.j. už za pár dní. Taktiež sa určite objaví u operátora Telekom, ktorý má aktuálne v ponuke aj model Sony Xperia Tablet Z a vraj predaj tabletu príjemne prekvapil. My v redakcii sa už tešíme na ostrý test, pretože model Sony Xperia Tablet Z s nadšením používame dodnes.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.