Reklama

Sony Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet dostanú niektoré funkcie z modelov série Z3!

Števo Porubský

Sony výrazne vylepšuje svoj smartfón a tablet série Z2. Dostanú PS4 Remote Play, Hi-Res Audio, nové aplikácie pre fotoaparát, režim Ultra STAMINA či Android 4.4.4.

Včera Sony ohlásilo veľký update softvéru pre svoj smartfón Sony Xperia Z2 a tablet Sony Xperia Z2 Tablet. Pozrite sa, čo minulá generácia smartfónu a stále aktuálna generácia 10-palcového tabletu dostanú. S Androidom 4.4.4 prichádzajú totiž aj inovácie zo série Z3:

– môžete sa tešiť na PS4 Remote Play
s plnou kompatibilitou bezdrôtového ovládača DUALSHOCK4, čiže zariadenia budú pripravené fungovať ako vzdialená obrazovka, ktorú je možné pripojiť a ovládať ňou hry na PlayStation 4.

– pribudne aj podpora Hi-Res Audio prehrávania z PCM a tiež DSD súborov (cez 3.5mm audio kábel). V aplikácii WALKMAN  si budete môcť užívať už aj Sony technológiu DSEE HX, ktorá zlepšuje kvalitu zvuku skladieb z MP3, AAC alebo z Music Unlimited, nakoľko obnovuje zvukové stopy, ktoré sa niekedy kompresiou do týchto formátov strácajú. A keďže rôzne slúchadlá znejú akusticky odlišne, Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet ponúknu aj možnosť konkrétneho výberu optimalizovaných nastavení pre rôzne náhlavné súpravy od Sony.

Sony Xperia Z2 a Sony Xperia Z2 Tablet

– vylepšení sa dočkal aj fotoaparát. Pribudnú novinky z portfólia Smart Social Camera, a to najnovšie aplikáci Sound Photo, AR Fun, Multi Camera a Face In.

– smartfón Xperia Z2 získa aj najnovšiu verziu režimu šetrenia batérie STAMINArežim Ultra STAMINA, vďaka ktorému môžete svoj telefón využívať ešte dlhšie – pri plnom nabití výrobca odhaduje, že v režime Ultra STAMINA Xperia Z2 vydrží v pohotovostnom režime vraj dlhšie ako týždeň.

– aktualizácia taktiež prináša niektoré zo smart funkcií. Rýchle nastavenia, s ktorými môžete svoj smartfón upraviť podľa seba rýchlejšie ako kedykoľvek predtým rotácia Smart screen automaticky rozhodne, kedy by sa obrazovka mala otočiť podľa toho, ako zariadenie držíte. Takže zabraňuje nechcenému otáčaniu napríklad ak si ľahnete na gauč a surfujete na webe. Funkcia „Record Screen“ zase umožní urobiť video záznam toho, čo sa deje na obrazovke, čo sa môže hodiť napríklad pri nahrávaní hrania hry cez PS4 Remote Play.

– novinkou je aj to, že sa Xperia Z2 a Xperia Z2 Tablet odomknú, keď je v blízskosti náramok SmartBand, SmartBand Talk alebo hodinky SmartWatch 3, vďaka funkcii Bluetooth Unlock. Toto by malo fungovať aj s hociktorými Bluetooth doplnkami a slúchadlami Sony, jednoducho by malo stačiť nastaviť “Settings – Security“, potom stlačiť  hlavné tlačidlo a všetko sa odomkne, keď je príslušenstvo v blízkosti.

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.