Reklama

Sony XBA: od amatérov až k profesionálom

Drahomír Piok

Sony predstavila celý rad nových slúchadiel XBA (Experience Balanced Armature). Zaraďujú sa do triedy prémiových slúchadiel, ktoré  by mali uspokojiť každého poslucháča. Jednoduchým číselným opznačením ľahko rozoznať, koľko častí reproduktorov, tzv. Balanced Armature obsahuje slúchadlo. Okrem bežných káblových budú k dispozícií tri rôzny typy bezdrôtových.

Sony XBA-1

Sony XBA-1

Nové slúchadlá Sony XBA ponúknu svoj potenciál každému. Model XBA-1 bude najlacnejší a vybavený „len“ jedním širokospektrálnym vnútorným reproduktorom. XBA-2 má už úlohy rozdelené medzi dvojicu reproduktorov, okrem obyčajného obsahuje aj basový. Pri XBA-3 pribudol výškový a XBA-4 má vynímajúc troch aj štvrtý, tzv. super woofer. Počet rôznych reproduktorov symbolizuje aj zlatá kocka na zadnej strane slúchadiel. Samozrejme, že každý model má rôznu veľkosť, avšak technické špecifikácie sú rovnaké. Viacero reproduktorov prináša vyššiu presnosť a čistotu zvuku. Citlivosť dosahuje 108 dB, frekvenčný rozsah 3 Hz až 28 000 Hz a impedancia pri 1 kHz činí 8 ohmov. Prívodný kábel je dlhý 1,2 metra a ukončuje sa pozlátenou 3,5 mm koncovkou v tvare „L“. Všetky slúchadlá majú pasívnu filtráciu okolitého hluku.

Sony XBA-4

Sony XBA-4

Bezdrôtové slúchadlá sú rozdelené na tri rôzny typy. Model XBA-BT75 bude predávaný ako bežný Bluetooth pre telefóny, Batéria vydrží 3.5 hodiny hovoru, technológia Bluetooth je vo verzii 3.0. Frekvenčný rozsah činí 20 Hz až 20 kHz.

Sony XBA-BT75

Sony XBA-BT75

Sony XBA-NC85D poteší milovníkov nič nerušeného poslúchania hudby. Vyznačovať sa majú predovšetkým unikátnou technológiou eliminovania okolitého hluku.

Sony XBA-NC85D

Sony XBA-NC85D

Najdrahšie zo všetkých slúchadiel by mali byť športové XBA-S65. Sú vodotesné, ľahko umývateľné a s výborným dizajnom. Cena všetkých slúchadiel sa bude pohybovať od 100 USD do 475 USD (cca 75 € do 360€).

Sony XBA-S65

Sony XBA-S65

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.