Reklama

Sony Walkman S750: dokonalý zvuk v hliníkovom tele

Dominik Fúsek

V dnešnej dobe, keď majú integrovaný MP3 prehrávač už aj mobilné telefóny nižšej triedy, nastali pre samostatné hudobné prehrávače a ich výrobcov veľmi ťažké časy. A tak sa stalo, že väčšie množstvo zákazníkov už dokážu zaujať len špičkové zariadenia. Jedným z nich je aj nový Walkman od Sony, model NWZ-S750. Výrobca sľubuje dokonalý zvuk s pokročilým potláčaním hluku, 50 hodinovú výdrž batérie pri prehrávaní hudby a ďalšie zaujímavé funkcie.

Sony NWZ-S750

Nový Walkman upúta hneď na prvý pohľad. A to nielen vďaka hliníkovému telu, ale aj „hrúbke“ len 7,2 mm. V hardvérovej oblasti novinka ponúka aj dvojpalcový (5,1 cm) displej s QVGA rozlíšením a technológiou TruBlack pre vyšší kontrast. Nuž a teraz softvérové vymoženosti. S-750-ka sa pýši technológiou Digital Noise Cancelling, teda potláčaním okolitého hluku, ktorá podľa výrobcu eliminuje až 98% týchto rušivých vplyvov. Samozrejme funguje len pri použití slúchadiel typu EX (do uší), ktoré nájdete priamo v balení. V Sony pridali aj technológiu Clear Audio pre kvalitnejší zvuk. Funkcia SensMe, známa aj z Walkman mobilov značky Sony Ericsson, rozdelí v závislosti od charakteru a rýchlosti skladby vašu hudbu do desiatich playlistov. Vy si už len podľa aktuálnej nálady vyberiete ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

 Sony NWZ-S750

Tým však výpočet zaujímavých funkcií novinky nekončí. Ďalej tu nájdeme Lyrics Sync pre zobrazovanie textov skladieb či Karaoke Mode, ktorý zníži intenzitu hlasu speváka, tak môžete do skladby spievať. Pomocou A/V kábla, ktorý však v balení nenájdete, môžete prehrávať hudbu a filmy aj na vašej telke. Zaujímavý je aj mód Language Learning, ktorý opakuje vybranú pasáž spomalene, avšak bez straty kvality a zmeny tóniny, a tak pomáha najmä študentom učiť sa cudzie jazyky. Nový Walkman nesklame ani výdržou batérie. Tá dosahuje za ideálnych podmienok až 50 hodín prehrávania hudby či 10 hodín videa. Na podobné hodnoty sa s mobilným telefónom nedostanete. Sony NWZ-S750 sa na trh dostane počas novembra za cenu 136 € (8 GB verzia) alebo 155 € (16 GB). Na výber bude čierne, biele a jemne ružové farebné vyhotovenie. Tak čo, doplníte váš multimediálny mobil o Walkman, alebo cesta dvoch zariadení už neexistuje?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.