Reklama

Sony Walkman NW-ZX1 je ďalším z radu Androidových MP3 prehrávačov

Marek Šimunek

Sony sa svojej značky Walkman len tak ľahko nevzdá. Dôkazom je aj najnovší prírastok do pomaly umierajúceho portfólia MP3 prehrávačov, Sony Walkman NW-ZX1. Najnovší model vychádza z prehrávača Walkman NW-F880. Novinka sa objaví iba v striebornom farebnom prevedení a bude disponovať interným úložiskom s kapacitou úctyhodných 128 GB.

Sony Walkman NW-ZX1

Na ovládanie poslúži dotykový displej s uhlopriečkou 4“ a rozlíšením 854 x 480 pixlov. Zobrazovať sa na ňom okrem vašej hudby budú aj známe ikonky operačného systému Google Android vo verzii 4.1 (Jelly Bean), pričom nebude chýbať prístup k obchodu s aplikáciami Google Play. Svoj MP3 prehrávač tak môžete jednoducho vybaviť ďalšími aplikáciami. Pohon operačného systému dostal na starosť dvojjadrový procesor s taktom 1 GHz.

Sony Walkman NW-ZX1

Nechýba dokonca ani Wi-Fi, Bluetooth, alebo technológia NFC pre jednoduché párovanie s inými zariadeniami. Bohužiaľ podpora dátových prenosov naďalej chýba. MP3 prehrávač Sony Walkman NW-ZX1 je však pripravený na prehrávanie hudobných súborov v kvalite 192 kHz / 24 bit.  A nechýba mu ani integrovaný digitálny zosilňovač S-Master HX. Novinka by sa mala objaviť na domácom japonskom trhu v decembri za cenu v prepočte za 550 eur. To, či Sony plánuje uvedenie tohto modelu aj na ostatné trhy známe nie je.

Sony Walkman NW-ZX1

Foto: Sony Japan

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.