Reklama

Sony WALKMAN A845: empéštvorka na fotografiách

Roman Calík

Niektorí výrobcovia už „zabalili“ resp. minimalizovali výrobu MP3 či MP4 prehrávačov, ktoré sú najmä kvôli stále vyspelejším multimediálnym mobilným telefónom na ústupe. Sony WALKMAN má svoju tradíciu a s novým modelom A845 akoby chcel ukázať, že vreckový prehrávač nemusí patriť do starého železa. Stačí to však na dotykový Apple iPod touch?

Sony Walkman A845

O novom walkmane Sony sme si už na TECHBOX.sk písali. Ako je už u nás zvykom, prinášame vám sobotňajšiu fotogalériu. Keď som Sony Walkman A845 v redakcii rozbalil, ihneď ma okúzlila svojím telom. Dizajn A845-ky sa výrobcovi skutočne vydaril, je to čistá tenká placka s hrúbkou len 7,2 mm a hmotnosťou 62 g. Materiály sú veľmi kvalitné a pripomínajú kovové telo, aj keď ide len o umelohmotné prevedenie. Ovládacích prvkov je minimum. Displej však poteší aj tých náročnejších, i keď nie je dotykový. Má uhlopriečku 2,8 palca a vďaka technológii OLED si užijete krásne farby, vysoký kontrastný pomer a rýchlu odozvu.

Špičkový zvuk

To, čo robí z A845-ky skutočný WALKMAN, je však samotný hudobný prehrávač a dodávané slúchadlá typu EX. Zvuk v slúchadlách je špičkový, hĺbky sú neuveriteľné. Tvar slúchadiel je priam dokonalý, sú pohodlné a takmer vôbec ich necítite. Dovolím si tvrdiť, že zvukovo ide o jeden z najlepších prehrávačov na trhu. Pamäť 16 GB určite poteší, výdrž cca. 29 hodín pri nepretržitom prehrávaní tiež. Či však celé zariadenie stojí za 220 €, najmä keď dnes za nižšiu cenu kúpite aj dotykový 8 GB Apple iPod touch, to si už musíte zvážiť sami. Podrobnú recenziu A845-ky nájdete aj v novom BCMOBIL & TECHBOX 3-4/2010.

Sony Walkman A845 displej

Sony WALKMAN A845 v skratke

Rozmery: 104,9 x 46,8 x 7,2 mm

Hmotnosť: 62 g

Displej: 2,8 palca, OLED, 400 x 240 b., kontrast 10000:1, odozva 0,1 ms

Pamäť: 16 GB

Vybrané funkcie: 3,5 mm konektor, digitálny zosilovač S-Master, funkcia Clear Audio, VPT (Surround), DSEE (Sound Enhancement), slučka, režim Clear Stereo, Clear Bass, Ekvalizér 5-pásmový, digitálne potlačenie hluku (Noise-cancelling), FM rádio, podcasty, prehliadač fotografií, prehrávač videí, prehrávač hudby (MP3, AAC, WMA)

Batéria: výdrž 29 hodín prehrávania hudby a 9 hodín prehrávania videí
 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.