Reklama

Sony VAIO v hybridnom a Google Chrome prevedení už v lete?

Marek Šimunek

Takmer každý výrobca notebookov sa trápi spojením dvoch takmer nezlučiteľných podmienok, ktoré predstavujú dostatočný výkon aj pre zložité operácie pri súčasne malých rozmeroch. Vlastný spôsob riešenia si vybrala spoločnosť Sony. Už v lete by sme sa totižto mohli tešiť prvému hybridnému Sony VAIO notebooku, ktorého uvedenie bude sprevádzať aj prvý Google Chrome notebook od Sony.

Sony VAIO P Series

Sony chystá pre svojich zákazníkov letné prekvapenie, o čom svedčia aj posledné informácie, ktoré sa objavili na internetovej stránke Sony Insider. Podľa zákulisných informácií sa totižto Sony chystá v lete na trh uviesť vlastný hybridný notebook Sony VAIO. Pýtate sa čo to znamená hybridný notebook? Nebojte sa nebude pre svoje napájanie používať žiadny alternatívny zdroj energie, ale slovo hybridný sa v tomto prípade používa pre označenie notebooku, ktorý sa skladá z dvoch častí. Prvou je samotné šasi notebooku, ktoré bude obsahovať displej, plnohodnotnú klávesnicu, výkonný procesor Intel Core i7, SSD pevný disk, HDMI konektor, integrovanú grafickú kartu pre základné operácie a tiež nový port Thunderbolt. Hmotnosť tejto časti notebooku bude cez 1 kg. Druhou časťou je niečo ako dokovacia stanica, ktorá sa k notebooku samotnému pripája pomocou už spomínaného Thunderbolt portu a okrem rozširujúcich portov USB, HDMI, VGA, LAN, jej pripojením získate aj Blu-ray rekordér a výkonnejšiu grafickú kartu označenú ako AMD Whistler-XT s 1 GB vlastnej pamäte. Jednoducho tak s ultraprenosného notbooku získate super výkonný stolový počítač.

Sony VAIO

Doplnková dokovacia stanica by mala maž hmotnosť len 0,68 kg a hybridný notebook Sony VAIO by sa bez pripojenia k elektrickej sieti mal obísť od 8 do 16,5 hodín. Takáto výdrž bude postačovať aj skutočne náročným užívateľom. Uvidíme však či sa ju spoločnosti Sony podarí dosiahnuť. Okrem hybridného modelu chystá sony aj svoj vôbec prvý notebook VAIO s operačným systémom Google Chrome. Hmotnosť tohto pripravovaného notebooku by sa mala udržať na hranici jedného kila. Displej bude pravdepodobne disponovať uhlopriečkou 11,6“ s rozlíšením 1 366 x 768 bodov. O dostatočný výkon sa bude starať nový čipset nVidia Tegra 2 spolu s 1 GB operačnej pamäte a 16 GB priestoru pre vaše dáta. Obdobne ako v prípade prvého Google notebooku Chrome Cr-48 by mal byť aj tento model vybavený plnohodnotnou klávesnicou a batériou s výdržou na úrovni 8 hodín. Uvidíme teda či sa tieto informácie potvrdia a my sa budeme v lete môcť tešiť z nových notebookov Sony VAIO.

Zdroj: www.sonyinsider.com

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.