Reklama

Sony VAIO série E: Multimediálne mašiny pre každého

Roman Calík

Ak sa obzeráte po novom notebooku, ktorý nevytŕča a zároveň drží krok s dobou, mali by ste zaostriť aj na nové E-čka od Sony. Síce neponúknu prémiovú výbavu ako E-čka od Mercedesu, zato si ich môžete dovoliť…

Sony VAIO E 1

V týchto dňoch by sa u nás mali dostať do predaja dve zaujímavé novinky, notebooky Sony VAIO E, konkrétne model s krkolomným označením VPCEB1E1E za 649 € a model s vyššou konfiguráciou a „bežnejším“ označením VPCEB1S1E za 829 €. Lákadlom môže byť širokouhlý 15,5-palcový displej, ktorému síce chýba FullHD rozlíšenie, ale zato výrobcovi umožnil použiť okrem štandardnej aj samostatnú numerickú klávesnicu, ktorú väčšinou nájdete u rozmernejších a ťažších modelov. Tlačidlá klávesnice sú oddelené a písanie na nich by malo byť pohodlné. Celková hmotnosť je zaujímavých 2,7 kg aj s batériou.

Sony VAIO E 2

VAIO bez Blu-ray

V útrobách vybavenejšieho modelu nájdete nový procesor Intel Core i5-430M 2,26 GHz s technológiou Intel Turbo Boost, dostatočných 4 GB DDR3 SDRAM, 500 GB harddisk a grafickú kartu ATI Mobility Radeon HD 5650 s 1 GB VRAM. Ak uvedenej vete nerozumiete, nič si z toho nerobte, stačí vedieť, že bežný smrteľník bude s uvedenou konfiguráciou nadmieru spokojný. Samozrejmosťou je nový operačný systém Windows 7 v Home Premium verzii. Škoda, že chýba Blu-ray mechanika, zato vás poteší HDMI port, 3xUSB či rýchle rozhranie eSATA kombinované so štvrtým USB. Wi-Fi, Bluetooth a webkamera sú samozrejmosťou a možno potešia aj reproduktory s technológiou Dolby Home Theater v3 pre kvalitnejší zvuk. Zaujať môžu aj rýchle tlačidlá. Napríklad po stlačení tlačidla WEB môžete surfovať aj bez nabootovania operačného systému. Tlačidlo ASSIST zase ponúka okamžitý prístup k funkcii VAIO Care, ktorá pomáha diagnostikovať a riešiť problémy s vaším notebookom.

Sony VAIO E lifestyle

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.