Reklama

Sony VAIO SA: ultraprenosné a vybavené novinky z Japonska

Števo Porubský

Japonský výrobca Sony predstavil ani nie tak nový rad ultraprenosných notebookov, ako vylepšený modelový rad VAIO S (Nové Sony VAIO S vydrží 15 hodín bez prúdu!). Oproti radu S sa vylepšovalo a tak sa VAIO SA sa stáva tým najlepším 13-palcom v portfóliu výrobcu.

 Sony VAIO SA

Nový rad SA sa vyznačuje hlavne minimalistickým nápaditým dizajnom s ostrými hranami v nových farbách, malými rozmermi a špičkovými parametrami. Jadro tvorí štvorjadrový procesor Intel Core i7 s Intel Turbo Boost 2.0 s taktom do 2,7 GHz na jedno jadro, maximum 8 GB RAM pamäte a AMD Radeon HD 6630 Hybrid Graphics grafická karta s dedikovanou 1 GB VRAM pamäťou. 13,3-palcový displej s LED podsvietením sa oproti modelu S vylepšil, jeho rozlíšenie stúplo na 1 600 x 900 bodov. Rozmery a hmotnosť ostali zachované – 33,1 x 22,5 x 2,4 cm a cca 1,7 kg.

Sony VAIO SA

Samozrejmosťou sú všetky najnovšie technológie, vrátane Blu-ray mechaniky, SSD disku, HD web kamery s Exmor snímačom, Intel Wireless display 2.0,  USB 3.0 porty (2x), Bluetooth 3.0, Wi-Fi b/g/n. Jednou z noviniek radu VAIO SA sú nové farby brúseného hliníka. Okrem klasických farieb si môžete vybrať i medenú, modrú alebo jasne ružovú farbu. Zaujímavo znie i podsvietenie klávesnice. Top model sa začne predávať na svetových trhoch už čoskoro vrátane možnosti dokúpenia externej Li-Pol batérie, s ktorou vraj vydrží 15 hodín práce. Základná cena je oproti modelu VAIO S vyššia, ale za lepšie parametre sa vždy priplácalo. 1 350 USD je pre nás snom (cca 960 €), skôr môžeme čakať podobnú cenovku i v eurách. Príplatok za rozšírenú batériu je 150 USD, teda podobne i eur.

Sony VAIO SA

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.