Reklama

Sony Vaio P Series: miniatúrna šialenosť s touchpadom!

Števo Porubský

Japonský výrobca špičkovej elektroniky  včera oficiálne predstavil vynovenú sériu svojich Vaio P netbookov. Nový rad bude oproti straším modelom disponovať aj touchpadom a pohybovým senzorom! Okrem toho, ak sa radi odlišujete a vzbudzujete v okolí pozornosť, môžete si vybrať doslova z troch šialených alebo dvoch klasických farieb.

 Sony Vaio P Series

Hoci ide o extrémne malé zariadenie s rozmermi 245 x 120 x 19,8 mm a hmotnosťou len 632 gramov, výrobca do neho doslova napchal na čo si spomeniete. Dokonca aj to, na čo zabudnete! Srdce tvorí klasický Intel Atom Z540, Z550 alebo Z560 procesor s 2 GB DDR2 SDRAM pamäťou. Na 64 GB SSD disku nájdete predinštalovaný Windows 7 Home Premium (32-bit). Zaujímavosťou už z predchádzajúceho modelu je 8-palcový (20,3 cm) LED monitor s rozlíšením 1 600 x 768 obrazových bodov! O grafiku sa stará Intel Graphics Media Accelerator 500 čerpajúci pamäť z RAM pamäte. Vo výbave nechýbajú ani stereo reproduktory, mikrofón, 3,5 mm audio konektor, web kamera, snímač okolitého svetla či 2x USB 2.0 porty. Samozrejmosťou je Bluetooth 2.1 s EDR a A2DP profilom.

 Sony Vaio P Series

To by bola klasická výbava, ktorú môžete nájsť aj v množstve iných netbookov, ktoré ale takú mušiu hmotnosť atakovať nedokážu. Pridanou hodnotou, za ktorú si poriadne priplatíte je však napríklad zabudovaný GPS čip s digitálnym kompasom. Cez VAIO Location Search softvér s real-time mapami bez nutnosti zapnutia internetového prehliadača. Druhou novinkou vo svete netbookov je pohybový senzor, vďaka ktorému budete môcť netbook ovládať nielen pohybom, ale pri čítaní PDF dokumentov či e-kníh si ho otočíte ako knihu a čítate omnoho pohodlnejšie.

 Sony Vaio P Series

Do tretice je výborným doplnkom zabudovaný HSPA čip (Everywair Embedded 3G) zvládajúci 7,2/2 Mbps cez sieť operátora. Ak nie ste v jeho pokrytí, ale máte nablízku WLAN sieť, vďaka Wi-Fi modulu sa pripojíte nielen na internet ale aj do firemnej siete. Tým top prvkom je však touchpad na jednej strane displeja a jeho tlačidlá na strane druhej. Menej pohodlná gulička uprostred klávesnice tak dostala vítanú pomoc. Asi tým posledným špičkovým parametrom je vraj až 5 hodinová výdrž na plnohodnotnú prácu. S rozšírenou batériou je na jedno nabitie vraj schopný „šlapať“ až 10 hodín! Sony je jeden z mála výrobcov, ktorý tieto údaje udáva takmer 100% presne. Novinka bude v predaji od júna tohto roka vo farbách oranžová, biela, zelená, čierna a… ružová! Takže niečo aj pre najnežnejšie polovičky.

Sony Vaio P Series

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.