Reklama

Sony Vaio J: maľujte prstom na displeji

Marek Šimunek

Známe štýlové notebooky Sony Vaio dostali nového neobyčajného príbuzného, ktorým je nový „all-in-one“ počítač Sony Vaio série J. Okrem elegantného moderného dizajnu, dotykovej obrazovky prinesie aj novú programovú výbavu pre jednoduchú prácu s multimédiami a dokonca zmení obrazovku na maliarske plátno.

Sony Vaio J

Nový stolový počítač Sony Vaio J nie je len výkonným počítačom ale aj perfektným bytovým doplnkom. Elegantný čierny dizaj a „all-in-one“ riešenie nenarušia prostredie vašej kancelárie. Všetky komponenty a káble sú umiestnené v monitore a tak okrem monitora, klávesnice a myšky nebude nič rušiť váš poriadok na stole. Pod veľký 21,5″ displej ponúkajúci Full HD rozlíšenie 1920 x 1080 bodov, ľahko umiestnite klávesnicu v prípade, že ju nebudete potrebovať. Celý displej počítača Vaio J je dotykový, čo značne uľahčí prezeranie akýchkoľvek dokumentov alebo internetových stránok. O dostatočný výkon sa bude starať procesor Intel Core i3 s taktom 2,26 GHz, spolu s najnovším operačným systémom Microsoft Windows 7 Premium (64 bit.) v spojení s 4 GB DDR3 operačnej pamäte. Pre multimediálne súbory zabezpečí dostatok priestoru rýchly 7 200 otáčkový pevný disk s kapacitou 500 GB. Herný a grafický výkon postačujúci pre väčšinu operácií Vaio J získava z grafickej karty nVidia GeForce 310M. Pripojenie bezdrôtových zariadení umožní integrácia Bluetooth a k internetu sa okrem štandardného LAN kábla pripojíte pomocou Wi-Fi b/g/n modulu.

Sony Vaio J

Pre ešte komfortnejšiu prácu je Sony Vaio J dodávaný spolu so špecifickým softvérom, medzi ktorý je určite možné zaradiť jednoduchý program YouPaint, ktorý v priebehu sekundy zmení tento elegantný desktop na maliarske plátno. Vďaka dotykovej obrazovke je kreslenie veľmi jednoduché a určite okrem detí zabaví aj rodičov. Pre multimediálne súbory je určená inteligentná galéria Media Gallery. Zabudovaný prehrávač šikovne zoradí fotografie, hudbu, audio a videá tak aby ste si ich dokázali jednoducho a rýchlo prezerať pomocou ťukania, posúvania a rotovania palcami po obrazovke. Media Gallery automaticky rozoznáva vaše obľúbené položky a tak vám umožní rýchly prístup k médiám, ktoré zobrazujete najčastejšie. S vašimi priateľmi si budete môcť užívať videotelefonovanie vďaka integrovanej webkamere MOTION EYE a multimediálne súbory si rýchlo napálite na DVD disk pomocou dvojvrstvovej optickej mechaniky. Nový multimediálny počítač Sony Vaio J bude dostupný od júla tohto roku za zatiaľ nestanovenú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.