Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony VAIO E: nové prírastky pre štýlovejšie VAIO

Sony VAIO E: nové prírastky pre štýlovejšie VAIO
Erik Birčák
Sony VAIO E: nové prírastky pre štýlovejšie VAIO

Spoločnosť Sony rozširuje svoju ponuku multimediálnych notebookov VAIO radu E o nové 14“ a 17“ modely. Novinky sa vyznačujú nielen špičkovým výkonom, ale hlavne ešte štýlovejším, ba až odvážnejším prevedením. V ponuke bude 14-palcový model v troch doslova svietiacich farbách.

 Sony Vaio E 14

Menší, 14“ model disponuje úctyhodným výpočtovým výkonom zahrňujúcim procesor Core i3-330M od Intelu, pracujúci na frekvencii 2,13 GHz, 4 GB DDR3 RAM, 500 GB pevný disk a grafickú kartu ATI Mobility Radeon HD 5145 z vlastnými 512 MB pamäte. To je dostatočný výkon pre dynamickú každodennú prácu i na večerné pozeranie Full HD filmov. Wi-Fi, Bluetooth 2.1, HDMI výstup či 4 USB porty dovoľujú skutočnú slobodu pripojenia. Malé 14“ E-čko je navyše dostupné v piatich farebných prevedeniach. Menšia novinka s rozmermi 238,7 x 27,3 x 345,8 mm má hmotnosť 2,35 kg.

 Sony Vaio E

Nový 17-palcový prírastok do rodiny VAIO E je síce ponúkaný iba v čiernom a bielom prevedení, svojim výkonom sa nezahanbí ani pred mnohými stolnými počítačmi. Full HD 17,3“ displej či Blu-ray mechanika vám dovolia vychutnávať si filmy v najvyššej kvalite i na cestách, čomu dopomáha aj možnosť inštalácie dvoch pevných diskov s celkovou kapacitou až 1 TB. 4 GB DDR3 RAM a procesor Core i5-430M pracujúci na frekvencii 2,26 GHz zabezpečia vysoký výkon. Vďaka grafickej karte ATI Mobility Radeon HD 5650  s až 1 GB pamäťou si budete môcť zahrať aj  hry náročnejšie na grafiku. Škoda len rozmerov, ktoré činia 273,8 x 31,9 x 409,1 mm a hmotnosti až 3,3 kg! Mobilný notebook to teda nie je.

 Sony Vaio E 17 

Aj nové modely disponujú funkciami WEB a ASSIST tlačidlami, ktorými môžete surfovať i bez nabootovanie operačného systému resp. diagnostikovať vzniknuté problémy. Operačným systémom je 64-bitová verzia Windowsu 7 Home Premium. Na trhu by sa mali obe novinky objaviť v priebehu budúceho mesiaca, na tom našom sa ale objavia pravdepodobne neskôr.