Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony UHP-H1 - Blu-ray bez Ultra HD, ale s perfektým zvukom

Sony UHP-H1 - Blu-ray bez Ultra HD, ale s perfektým zvukom
Zdroj | Sony
Števo Porubský
Sony UHP-H1 - Blu-ray bez Ultra HD, ale s perfektým zvukom
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Od Sony sme sa stále nedočkali Blu-ray prehrávača, ktorý by vedel prehrávať Ultra HD videá. Nový model Sony UHP-H1 znie honosne a vie upscalovať Full HD Blu-ray videá do Ultra HD rozlíšenia (60p), stále to nie je to, na čo majitelia Ultra HD TV čakajú.

Nový prehrávač podľa výrobcu kladie dôraz na kvalitu zvuku. Je ho možné používať samostatne alebo aj v Multi-Room systéme. Hudbu prehráva prakticky z akéhokoľvek média, či už je to CD, SACD, DVD, Blu-ray, USB kľúč alebo cez Spotify či Deezer.

K dispozícii je aj celý rad audio kodekov, vďaka ktorým si môžete vychutnať čistotu zvuku vo vysokom rozlíšení v kvalite až do 192 kHz/24 bitov a vo formáte DSD s dvojnásobnou samplovacou frekvenciou (5,6 MHz).

Zdroj | Sony

Dvojkanálový analógový audio výstup pre váš zosilňovač, domáce kino alebo soundbar je založený na 32-bitovom, 768 kiloherzovom konvertore digitálneho signálu na analógový. Sony UHP-H1 zároveň dokáže audio a video signály od seba oddeliť a presmerovať ich do dvoch odlišných HDMI výstupov, čím sa vraj znižuje elektrický šum. Navyše má aj funkciu „Audio Direct“, pomocou ktorej dokáže stlmiť výstupný videosignál a vypnúť predný displej, výsledkom čoho je maximálne čistý zvuk.

Zdroj | Sony

Vďaka Bluetooth si zas môžete nasadiť bezdrôtové slúchadlá a tak si v súkromí vychutnávať filmové soundtracky, hudbu z disku alebo streamované zvukové záznamy. Otázne je, či aj film. Technológia LDAC od Sony navyše strojnásobuje dátový tok, ktorý sa prenáša prostredníctvom technológie Bluetooth. Z bezdrôtových technológií nechýba ani Wi-Fi Dual-band modul s funkciou Miracast.

Sony UHP-H1 sa začne predávať v marci s cenou okolo 400 €.

Zdroj | Sony