Sony TX55 má hrúbku len 12,2 mm a 10-násobný zoom!

Japonský výrobca Sony sa nikdy netajilo technickými inováciami vo všetkom čo robí. Posledným dôkazom je extrémne tenký kompakt, do ktorého výrobca dokázal napratať aj optickú stabilizáciu obrazu a prakticky všetky funkcie svojho top kompaktu.

 Sony Cyber-shot TX55V

Novinka vychádza z modelu TX100V (Sony Cyber-shot TX100V: Najvybavenejší Japonec s OLED displejom!), ktorý bol predstavený začiatkom februára. Nový model TX55V okrem štandardných funkcií, ktoré nájdete aj v spomínanom predchodcovi, pridáva niekoľko lahôdok. Tou najvýraznejšou je určite hrúbka, ktorá dosahuje len 12,2 mm a pritom ponúka 5-násobný optický zoom. Srdcom je už známy 16,2 Mpx Exmor R snímač s procesorom BIONZ. O dokonale ostrý obraz sa stará už spomínaná optická stabilizácia obrazu SteadyShot s aktívnym režimom, vrátane využitia počas videa.

Sony Cyber-shot TX55V

Zaujímavou novinkou je režim Picture Effect, ktorý sa postará o zaujímavé efekty známe aj z konkurenčných zariadení. Medzi filtre patrí napríklad HDR Painting, Rich-tone Monochrome, Miniatúra, Toy camera, Partial Color, Pop Color či Soft High-key.  Funkcia Clear Image Zoom zas ponúkne dodatočné digitálne priblíženie bez straty kvality snímky až do 10-násobného priblíženia. Tak to chcem určite vyskúšať.  Extrémne rýchle ostrenie s časom 0,1 s je podľa výrobcu najrýchlejším v triede.

Sony Cyber-shot TX55V

Jednou z ďalších noviniek je aj funkcia Pixel Super Resolution, ktorá dovoľuje snímanie statických obrázkov aj počas natáčanie Full HD videí. Tie je možné snímať v AVCHD formáte pri 30 fps a stereo zvuku. Ako hľadáčik slúži 3,3-palcový OLED displej, ktorý je samozrejme dotykový a vďaka OLED technológii i lepšie čitateľný na slnku. Rozlíšenie dosahuje úctyhodných 1,2 mil. pixlov. Samozrejmosťou sú funkcie ako Sweep Panorama, 3D fotografie, či 3D Sweep Panorama. Jedinou chýbajúcou vychytávkou je GPS modul. U kompaktov zvláštnym riešením je využitie microSDHC a MS Micro pamäťových kariet, namiesto klasických SDHC či MS kariet. Nový Cyber-shot TX55V sa na trhu objaví v priebehu Septembra za cenu okolo 350 €.

Sony Cyber-shot TX55V

Foto: Sony

 

Komentáre k článku