Reklama

Sony Tablet S a dvojdisplejový Tablet P už vo finálnej podobe

Dominik Fúsek

Spomínate si na tablety Sony S1 a S2 z apríla? Výrobca po relatívne neskorom vstupe do segmentu tabletov stále novinky nestihol uviesť na trh. Chyba by sa ale čoskoro mala napraviť. Na aktuálnej výstave v Berlíne sme sa dočkali nielen premenovania zariadení, ale konečne aj finálnych špecifikácií.

Sony Tablet P, Tablet S

Klasik Sony S1 bol premenovaný na Tablet S, netradičný dvojdisplejový model S2 dostal meno Tablet P. Tablet S predovšetkým svojím profilom vybočuje zo zabehnutej dizajnovej línie „nudných obdĺžnikov“, hoci kvôli tomu dosahuje hrúbku od 7 až po 20 mm. Žiaľ, až na niekoľko drobných softvérových riešení neprináša žiadne novinky. Displej má uhlopriečku 9,4“ a štandardné rozlíšenie 1 280 x 800 b. Procesorom je stará známa Nvidia Tegra 2 s dvomi jadrami a taktom 1 GHz. Nie že by nestačila, konkurencia už ale dávno ponúka viac, prípadne to isté za podstatne nižšiu cenu. Operačným systémom je Android 3.1 Honeycomb doplnený o známe služby ako PlayStation Suite s emulátorom PS One hier, ktoré sú ale skôr príjemným spestrením ako demonštráciou grafických schopností procesora. Ďalej je prítomný infračervený port a aplikácia pre diaľkové ovládanie televízora, kúpou získate aj prístup k službám Music Unlimited a Video Unlimited na pol roka. Prítomné sú dva fotoaparáty (VGA vpredu a 5 Mpx vzadu), USB host a plnohodnotný SDHC slot. Reálnu výdrž asi 8 hodín zabezpečí 5 000 mAh batéria. Na stránkach výrobcu je Tablet S k dispozícií na predobjednávku za 499 $ (teda pravdepodobne 499 €).

Oveľa zaujímavejší, ale aj kontroverznejší je model S2, po novom Tablet P. Jeho dva 5,5“ displeje (každý s rozlíšením 1 024 x 480 b.) síce vyzerajú veľmi nádejne, prax je ale oveľa horšia. Dlhší čas od uvedenia smartfónu Kyocera Echo totiž ukázal, že potenciál dvojice displejov je síce veľký, ale bremeno softvérovej podpory pre jedného výrobcu príliš ťažké. Dva displeje Tabletu P sú výhodou prinajlepšom vďaka vyššiemu rozlíšeniu a nižším rozmerom prístroja (môžete ho zložiť do vrecka na polovičnú veľkosť). Aplikácií podporujúcich tento fenomén je pramálo a tak sa zobrazovače najčastejšie správajú ako jeden väčší, avšak predelený nevzhľadnou medzerou. V oblasti hardvéru či softvéru sa už potom Tablet P od eska líši len minimálne, a to novšou verziou Androidu (Honeycomb 3.2) a slabšou 3 080 mAh batériou. Cena tohto „unikátu“ nie je známa.

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.