Reklama

Sony SRS-HG1 h.ear go – reproduktor na domáce párty

Michal Spiegel
81 %
Sony SRS-HG1 h.ear go je štýlový reproduktor, ktorý vás prekvapí ako po dizajnovej stránke, tak aj po stránke kvality zvuku. Napriek tomu, že cena je trochu vyššia, nebudete ľutovať, že ste ho kúpili.

Výhody

  • Kompaktnosť
  • Kvalita zvuku
  • Výdrž batérie

Nevýhody

  • Vysoká cena
  • Mätúce nabíjanie
  • Nie je vodotesný

Sony sa nám tento rok rozbehlo s audio produktmi. Medzi nové kúsky patrí určite aj Sony SRS-HG1 h.ear go, farebný reproduktor, ideálny na cesty, alebo ozvučenie domácej oslavy.

Nový Sony reproduktor by sa dal charakterizovať ako kombinácia indoor a outdoor reproduktoru. Jeho malé rozmery a kompaktnosť sa hodí na cesty. Na druhej strane, ak chcete odolnosť voči vode a ľahkú hmotnosť, tak hľadáte márne.

Sony SRS-HG1 h.ear go nie je vode-odolný reproduktor a tak ho odporúčam maximálne tak na nejakú chatu. K vode by som ho radšej nebral.

 

Pozrite si

Sony SRS-ZR5 – výkonný a zároveň krásny reproduktor

Vybrať si môžete z viacerých veľmi pekných farebných spracovaní – ružová, červená, čierna, zeleno-modrá, žltá. My sme mali k dispozícii štýlovú svetlo-červenú.

Napriek celkom vysokej cene (oficiálne 150 euro, no na našom trhu okolo 250) dostanete veľa možností využitia. V tomto prípade platí heslo: za veľa peňazí dostanete aj veľa muziky, a to doslova.

Po dizajnovej stránke je reproduktor veľmi sympatický. Či už ide o farebné spracovanie, alebo hardvérové tlačidlá a nenápadné LED kontrolky, Sony reproduktor sa vám bude páčiť.

Po oboch stranách nájdete membrány pre výstup zvuku. Prednú stranu jednej z membrán navyše zdobí nápis Sony. Výhodou je možnosť odklopenia prednej membránovej krytky, ktorá je prichytená magnetom. Tak môžete mať odhalené skutočné vnútro reproduktora. Síce sa jedná o maličkosť, ale audiofilov určite poteší.

Po praktickej stránke má reproduktor aj štyri protišmykové body na spodnej strane, takže len tak s ním nepohnete, navyše váži okolo 800 gramov, takže najľahší nie je.

Pozrite si

Sony má projektor s cenou auta, ktorý je ale pripravený na budúcnosť

Podobne ako u ostatných nových reproduktorov od Sony, aj tu máte možnosť stereo synchronizácie s viacerými reproduktormi pre vytvorenie priestorového zvuku. Potrebujete mať však nainštalovanú špeciálnu aplikáciu.

Reproduktor si prepájate ideálne cez pohodlný Bluetooth, no môžete využiť aj internetového prepojenia, ktoré sa hodí, ak máte nainštalovanú mobilnú aplikáciu SongPal. Tá síce nie je ideálna, no viete si v nej nastaviť a konfigurovať nastavenia a prehrávanie hudby. Navyše ak je cez aplikáciu reproduktor pripojený k internetu, viete si ho aj aktualizovať.

Aplikácia SongPal umožňuje aj prehrávanie cez Spotify a prenos cez Google Cast, čo určite ocenia fanúšikovia hudobných služeb.

Reproduktor podporuje aj prehrávanie USB, no žiaľ v tomto prípade ide len o malé micro USB.

Na reproduktore nájdete však dva micro USB porty. Jeden je určený na nabíjanie, druhý na prehrávanie obsahu. Napriek veľkému nápisu, ktorý trochu kazí dizajnový dojem reproduktoru, sa vám môže stať, že kábel strčíte do zlého portu a reproduktor sa vám nebude nabíjať. Toto považujem za nemalý mínus reproduktora.

 

 

Reproduktor Sony SRS HG-1 h.ear go oceníte aj keď vám niekto volá, keďže môžete cez neho aj prijímať a vybavovať telefonáty.

Čo sa týka zvuku, ten je, ako vždy pri Sony, na perfektnej úrovni. Osobne sa mi veľmi páčilo tlačidlo Extra Bass, ktoré keď zapnete,tak skutočne pocítite silný basový zážitok, ktorý vám hneď zmení celkový dojem z prehrávanej hudby.

Výsledok je na nepoznanie lepší. Páči sa mi, že Sony pridala možnosť vypnutia silnejších bás, keďže nie každý doma ocení, keď si v noci pustíte také AC/DC, alebo Guns N Roses.

Zvuk sa môže pochváliť vysokou kvalitou Hi.Res, čo budete na hlbokých tónoch a kvalitných basách naozaj počuť.

Pozrite si

ZNAČKY | Sony – história a súčasnosť japonského giganta

Bezdrôtovosť reproduktora je jeho hlavnou devízou, keďže vydrží viac ako 12 hodín oficiálne, no mne vydržal aj 13-14. To znamená, že ak počúvate hudbu každý deň, reproduktor vám stačí nabiť raz týždenne.

Cena je síce poriadne premrštená, no treba dodať, že sa jedná o kvalitný Sony reproduktor, ktorý vám vydrží dlho nabitý a ešte k tomu dokáže ozvučiť miestnosť plnú ľudí.

Potešilo ma, že hral aj pri nabíjaní, s čím mávajú niektoré menšie reproduktory problém. Nemá problém ani s otvorenými priestranstvami a ak máte záhradu, reproduktor je na letné párty úplne ideálny.

Osobne by som pridal pripojenie klasického USB a o niečo znížil cenu, inak môžem Sony SRS HG-1 h.ear go reproduktor odporučiť všetkým milovníkom kvalitného audia.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.