Reklama

Sony SRMemory 1 TB: Ste pripravení na 4K?

Dominik Fúsek

Zariadenia s podporou Full HD rozlíšenia už má skoro každý, profesionáli teda musia ísť o krok ďalej. Ak ste už stihli investovať do domácej techniky (Obraz tak kvalitný, že si ho nemáte na čom pozrieť) alebo fotoaparátu či dokonca kamery s podporou 4K (Canon EXPO 2010 Paríž: Budúcnosť zobrazovania je 4K!), budete potrebovať na tak masívne dáta poriadne úložisko. Riešením je nová pamäťová karta od Sony.

Sony SRMemory 1 TB

Pod pojmom 4K si treba predstaviť video s rozlíšením až 4096 x 3112 bodov, čo je mnohonásobne viac, než aktuálny štandard Full HD. Každému je hneď jasné, akú masu dát znamená čo len jediná minúta takéhoto videa. Popri extrémne výkonnom hardvéri je na záznam 4K videa potrebné aj rýchle a dostatočne veľké médium. A takých je žalostne málo. Nedávno však tento skromný sortiment obohatila spoločnosť Sony. Jej pamäťová karta SRMemory je určená profesionálom a navrhnutá pre používanie v 4K kamerách. Zariadenie veľkosti priemerného smartfónu disponuje kapacitou 256/512 GB alebo až 1 TB. Nutnosťou je aj vysoká rýchlosť čítania/zápisu, konkrétne 5 Gbps (625 MBps), čo je nárast až o 500 % oproti aktuálnym pamäťovým kartám Sony SXS. Napriek obrovskej kapacite sa na najväčšiu verziu karty zmestí len 50 minút 4K videa v 16-bitovom RAW formáte pri 24 fps. Cena novinky nie je známa, ak ale patríte do jej cieľovej skupiny, určite viete, akú máte očakávať.

Vedeli ste?

Formát 4K nie je maximom súčasnosti. Existuje už aj 8K štandard s rozlíšením maximálne 8192 × 4320 bodov, čo je 17-násobok súčasného Full HD!
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.