Reklama

Sony SLT-A35 ponúkne začínajúcim fotografom lepšie funkcie

Števo Porubský

Japonský výrobca na toto leto pripravil dva vynovené modely svojich fotoaparátov. Model NEX-C3 sme si už predstavili začiatkom mesiaca (Sony NEX-C3: vynovený mrňús so zaujímavou výbavou, ale…). Najnovší prírastok nesie označenie Alpha A35 a je priamym nástupcom minuloročného modelu A33. Čo sa zmenilo?

 Sony SLT-A35

Základ novinky ostal taký istý. Na mysli mám tvar a dizajn celého tela. Jedinou významnou, no nie až tak pozitívnou je zrušenie vyklápacieho displeja. Ten je najnovšie pevne vsadený do tela novinky. Tým hlavným rozdielom je vnútro A35-ky, ktoré dostalo rovnaký APS-C čip ako má model NEX-C3, teda 16,2 Mpx Exmor APS HD čip. Ten zvláda vďaka rýchlemu zaostrovaniu kontinuálne snímanie rýchlosťou 5 fps (zníženie oproti predchodcovi) , no problémy mu nerobí ani ISO do hodnoty 12 800. K vysokej rýchlosti mu pomáha ako inak procesor BIONZ. Elektronický hľadáčik so 100% pokrytím scény môžete nahradiť aj spomínaným 3-palcovým LCD displejom v zadnej stene. Ten má zaujímavé rozlíšenie 921 tisíc bodov, čo už aj v tejto triede bežné.

Sony SLT-A35

Na rozdiel od modelu NEX-C3 je novinka omnoho väčšia, teoreticky ide o zrkadlovku, no skratka SLT (Single Lens Translucent) znamená, že sa jedná o typ s pevným, transparentným zrkadlom, ktoré sa nesklápa a má teda dlhšiu životnosť. Veľkosť tela je 124 x 92 x 85 mm a hmotnosť vyše 450 gramov s batériou. Samozrejmosťou je množstvo funkcií, vrátane obľúbenej Sweep Panoramy (2D/3D), Auto HDR, Multi-frame NR, stabilizácie Super SteadyShot či Full HD (1080i) video v AVCHD formáte a stereo zvuku. Otázne je, či sa na trhu objaví s progresívnym snímaním. Podpora SDXC a MS Pro Duo je taktiež u Sony samozrejmosťou. Novinkou sú efekty (Toy camera, retro…), ktoré využijú najmä kreatívnejšie zameraný majitelia. Nová SLT-A35 sa teda veľmi od pôvodného modelu nelíši, výrobca sa však nechal počuť, že práve problémové veci ako vysoká spotreba, prehrievanie či horšie snímanie pri slabom svetle sú v modeli Alpha A35 minimalizované. Na jedno nabitie by mala batéria zvládnuť 420 – 440 snímok. Cena by sa mala pohybovať okolo 450 € za telo a na pultoch sa objaví v priebehu augusta. Zaujímavé však je, že upgrade firmvéru modelu A33 ho vie zmeniť takmer na model A35, hoci s menším rozlíšením.

Sony SLT-A35

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.