Reklama

Sony sa zbláznilo? Predstavilo nový CD Walkman!

Drahomír Piok

Sony, japonský gigant, predstavil na svojich web stránkach nový prírastok svojich Walkmanov. Na počudovanie ide o klasický CD prehrávač s názvom D-NE241. Zaujímavé, že Sony myslí aj na užívateľov, ktorí nezahodili svoje CD a stále ich aktívne využívajú.

Sony CD Walkman D-R241

Má zo zmysel?

Ťažko povedať, prečo sa vôbec Sony obťažovalo vývojom a distribúciou tohto zariadenia, ktoré je už zastarané a ani len nevyšlo z výrobnej linky. Compact Disk je ešte doteraz najrozšírenejším médiom, aj keď sa momentálne hromadne nahradzuje inými formami digitálneho uchovávania dát. Ich predaj klesol o 50% od roku 2000 a momentálne sa počet všetkých predaných kusov pohybuje okolo 300 miliárd po celom svete. Prvý prototyp CD bol svetu ukázaný už v roku 1976 a komerčne dostupné boli od roku 1982 v podobe ako ich poznáme aj dnes. D-NE241 je kompatibilné s formátmi CD-R, CD-RW a MP3 CD (MP3 skladby napálené na CD).

Sony CD Walkman D-R241

zdroj: Akihabara news

Nehľadajte nič nové

Novinka disponuje protiotrasovým systémom tzv. G-Protection, digitálnym zvyšovaním basov a zámkom tlačidiel. Malým monochromatickým jedno riadkovým LCD displejom sa nám prihovára a zobrazuje či už informácie o skladbe, menu alebo iné. Typické funkcie ako režim shuffle, repat a iné myslím nie je potrebné menovať. V podstate tam nájdete všetko to, čo aj na vašom 5 rokov starom disc-mane. Jeho rozmery sú 140 x 32,7 x 140 mm a váha 210g. Na jedno nabitie vydrží 21 hodín prehrávania a dostupný bude v dvoch farebných variáciách, striebornej a čiernej. Škoda je, že nebola implementovaná aspoň čítačka microSD kariet alebo FM rádio. Chýba tu akýsi malý pokrok, aspoň malé plus k zastaraným funkciám alebo dizajnu. Síce to nebude žiaden konkurent iPodu, ale svojich kupcov si nájde.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.