Reklama

Sony S1 a S2: herné tablety s Honeycombom

Dominik Fúsek

V tabletoch sa skrýva obrovský potenciál a ten sa snaží využiť ďalší výrobca. Sony predstavilo dvojicu zariadení s OS Android 3.0 Honeycomb. Kým jedno z nich je tradičné, druhé stavia na nevšedný, i keď stále používanejší koncept – namiesto jedného veľkého displeja má dva menšie. Obe novinky sa chvália podporou PlayStation hier.

Sony S1

Sony S1

Sony S1 je na prvý pohľad úplne obyčajný tablet. Veď operačný systém Android 3.0, dvojjadrový procesor NVIDIA Tegra 2 či dvojicu kamier sme v tomto roku videli už toľkokrát, že tieto parametre považujeme za samozrejmosť. Na pohľad druhý má však es-jednotka veľa osobitosti. Predovšetkým výrobca mierne upravil užívateľské prostredie. Čo je ale zaujímavejšie, nechýba certifikácia PlayStation a teda sa môžeme tešiť na službu PlayStation Suite s poriadnou dávkou (nielen) klasických hier. Nakoľko ale tablet nedisponuje hernými tlačidlami ako Xperia PLAY, hry budete ovládať výlučne dotykovým displejom. Ten má uhlopriečku 9,4“ a neznáme rozlíšenie (pravdepodobne 1 280 x 800 b.). Novinka popri Wi-Fi a 3G/4G konektivite prekvapivo disponuje aj infraportom, ktorý poslúži na diaľkové ovládanie televízorov Sony. Na trhu by sa mal tablet objaviť na jeseň, cenu zatiaľ nepoznáme.

Sony S2

Sony S2

Kým Sony S1 je tradičným tabletom, na S2-ke je toho tradičného pramálo. So svojím kolegom však zdieľa operačný systém aj výkonný procesor. V prípade es-dvojky výrobca použil dva 5,5“ displeje s rozlíšením 1 024 x 480 bodov, teda ide o konkurenta smartfónu Kyocera Echo. Či toto riešenie považujete za hlúposť alebo výborný nápad záleží na vás, avšak je jasné, že v kombinácii s PS Suite má veľký herný potenciál. Ak ale výrobca softvérovú podporu zanedbá, S2 ľahko upadne do zabudnutia.

Sony S2

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.