Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony rozšírilo ponuku bezdrôtových reprákov o 4 novinky

Sony rozšírilo ponuku bezdrôtových reprákov o 4 novinky
Zdroj | Sony
Richard Pliešovský
Sony rozšírilo ponuku bezdrôtových reprákov o 4 novinky
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony už tradične na jar prináša nové prenosné bezdrôtové reproduktory. Tento rok nie je výnimkou a tak máte možnosť vybrať si z ďalších štyroch modelov, či už preferujete kompaktné a ľahko prenosné, alebo to chcete naplno rozbaliť na večierku s priateľmi.

Sony SRS-XB13

Zdroj | Sony

Ide o zhruba 9 cm reproduktor v tvare valca vo veľkosti plechovky s nápojom. Vzhľadom na výrobcu však plechový zvuk nečakajte. Sony do neho zmestilo technológiu Extra Bass, ktorá sa postará o mohutné basy. Ak k tomu prirátame difúzny procesor, mali by ste z tohto drobca získať „bohatý a dynamický zvuk“. Sony SRS-XB13 spĺňa štandard IP67, poradí si s prachom a vodou. UV povlak má poskytnúť ďalší stupeň ochrany pred slnečnými lúčmi.

XB13 je vybavený technológiou Google Fast Pair, vďaka ktorej môžete spárovať kompatibilné smartfóny a tablety Android za okamih. Stačí, ak zapnete reproduktor a vaše zariadenie vás vyzve na pripojenie.

Zdroj | Sony

Reproduktor sa dá využiť aj na handsfree hovory, v prípade zakúpenia dvoch reproduktorov si môžete užiť aj stereofónne audio. Batéria má vydržať 16 hodín na jedno nabitie. Novinka sa predáva za 60 eur.

Zdroj | Sony

Sony SRS-XP700, SRS-XG500 a SRS-XP500

Séria X dostáva tri nové modely. Všetky spárujete s appkou Hudobné centrum, kde si môžete upraviť frekvenčné charakteristiky podľa vašich požiadaviek. Spracovanie signálu má na starosti aktualizovaný procesor Remastered DSP, poteší plnšími vokálmi a prirodzenejším zvukom. Aplikácia Fiestable od Sony ponúka okrem vyladenia farieb pomocou zabudovaného LED osvetlenia aj možnosť usporiadať karaoke party. Režim Battery Care zabráni neustálemu nabíjaniu reproduktora a predĺži tak životnosť batérie.

Pozrite si

Sony predstavuje nový rad bezdrôtových reproduktorov X-Series

Všetky tri modely sú vybavené sú vybavené inovatívnymi meničmi X- Balanced. Membrána nemá kruhový tvar, poskytuje väčší akustický tlak a zabezpečuje menšie skreslenie vďaka tomu, že maximalizuje plochu reproduktora. Získate tak bohatší a jasnejší zvuk bez ohľadu na to, aký štýl hudby počúvate.

Zdroj | Sony

Najväčší rozruch na party spôsobíte s reproduktorom SRS-XP700. Má tri predné výkonné výškové meniče, jeden zadný výškový reproduktor, basové tóny excelujú vďaka funkcii Maga Bass. Reproduktor má na koncoch jemné kruhové osvetlenie a pevnú rúčku na pohodlné prenášanie.

Textilný materiál je vodeodpudivý a podľa výrobcu sa ľahko čistí. Reproduktor má krytie IPX4 (odolnosť voči vode). K dispozícii je jeden 1/4 palcový vstup pre mikrofón alebo gitaru, ako aj jeden USB port na nabíjanie mobilných zariadení. Rozmery reproduktoru sú 313 x 693 x 367 mm, hmotnosť má 16,9 kg. Bluetooth podporuje kodeky SBC, AAC, LDAC.

Sony XP700 vydrží na jedno nabitie 25 hodín, vďaka rýchlonabíjaniu získate 3-hodinovú prevádzku už za 10 minút nabíjania. Predávať sa začne v júni za 409 eur.

Zdroj | Sony

Modely SRS-XP500 a SRS-XG500 ponúkajú energiu na nabíjanie, viacero vstupov, prispôsobiteľné LED osvetlenie a sú odolné voči vode (IPX4), takže ani dážď vašu párty nezastaví. Šikovný držiak na smartfón umožní DJ-ovi odložiť si zariadenie bez toho, aby sa bál o jeho poškodenie.

Zdroj | Sony

Oba modely môžu byť umiestnené horizontálne aj vertikálne, no len u XG500 sa reproduktory automaticky prekonfigurujú podľa toho, ako sú umiestnené. XG500-ka má ďalší výškový menič nasmerovaný dozadu. Ten pomáha lepšie šíriť zvuk vo väčších priestoroch. Ďalším rozdielom je kapacita batérie. XP500 vydrží na nabitie až 20 hodín, zatiaľ čo model XG500 poskytne o 5 hodín dlhšiu zábavu, až 25 hodín. Oba reproduktory ponúkajú funkciu rýchleho nabitia, ktorá vám poskytne 80 minút (XP500) a tri hodiny (XG500) používania po 10 minútach pripojenia na nabíjačku.

Zdroj | Sony

Reproduktor SRS-XP500 má 75 x 572 x 295 mm pri hmotnosti 11,2 kg. SRS-XG500 má 460 x 256 x 215 mm a 5,6 kg. Obidva modely podporujú kodeky SBC, AAC a LDAC.

Zdroj | Sony

Sony XP500 si kúpite za 329 eur, cena XG500 je určená na 339 eur. Oba modely sa začnú predávať júni.

Zdroj