Reklama

Sony Reader Wi-Fi: najľahšia čítačka prichádza z japonska

Marek Šimunek

Elektronické knihy sú na trhu už dlhú dobu a ponúkajú vynikajúcu možnosť ako mať stále po ruke svoj obľúbený titul. Špeciálnymi zariadeniami na čítanie takýchto kníh sú čítačky elektronických kníh nazývané často ereadermi. Jednou z takýchto čítačiek je aj nový model Sony Reader Wi-Fi, ktorý sa môže pýšiť titulom najľahšej čítačky na svete so 6″ dotykovým displejom.

Sony Reader Wi-Fi

Nový ereader od Sony je spoločnosťou prezentovaný ako svetovo najľahšia čítačka elektronických kníh. Hrúbka tohto zariadenia totižto dosahuje len 8,9 mm a váha 168 gramov. Pre čítanie vašich elektronických kníh vynikajúco poslúži 6″ dotykový displej, ktorý je vybavený technológiou E-Ink Pearl v220 pre dokonalé zobrazenie textov, ktoré nezaťažuje vaše oči tak ako bežné displeje a pri rozlíšení 600 x 800 bodov je schopný zobrazenia 16-tich stupňov šedi. Vďaka dotykovému displeju bude posúvanie stránok, približovanie a vzďaľovanie textu, označovanie častí textov alebo vytváranie poznámok k textom oveľa jednoduchšie, pričom samozrejme nechýba ani možnosť vyhľadávania slovných spojení a samostatných slov v zabudovanom slovníku. Nastavenia displeja ponúkajú zmenu kontrastu, podsvietenia ale tiež výber jednej z ôsmych veľkostí textu alebo zmenu preferovaného fontu na jeden zo šiestich ponúkaných fontov.

Sony Reader Wi-Fi

Zabudovaná pamäť ponúkne veľkosť 2 GB, pričom v prípade potreby ju môžete jednoducho rozšíriť pomocou microSD kariet až do konečnej veľkosti 32 GB. Možnosti pripojenia zahŕňajú Wi-Fi b/g/n modul a microUSB port, ktorý sa okrem pripojenia k počítaču využíva aj na nabíjanie zabudovanej batérie. Tá je schopná napájať ereader po dobu viac ako jedného mesiaca čítania kníh alebo po dobu troch týždňov pri zapnutom Wi-Fi. Okrem širokej škály podporovaných formátov elektronických kníh vrátane EPUB, PDF a txt formátov, si na tomto zariadení pozriete aj fotografie a čítanie vašich obľúbených kníh si môžete spríjemniť hudbou, vďaka zabudovanému 3,5 mm audio konektoru. Podľa spoločnosti Sony bude ich čítačka prvou na svete, ktorá užívateľom umožní zapožičiavanie kníh priamo z knižnice. V zariadení je totižto zabudovaný jednoduchý internetový prehliadač, ktorý umožní sťahovanie kompatibilných dokumentov priamo z internetu a umožňuje aj jednoduché vyhľadávanie slov cez Google alebo Wikipediu. Bohužiaľ v úvode si službu priameho zapožičiavania kníh z knižníc užijú iba užívatelia v USA a Kanade. Čítačka Sony Reader Wi-Fi, ktorej produktové označenie znie PRS-T1 bude dostupná v troch farbách, čiernej, bielej a červenej v októbri tohto roku za zatiaľ nestanovenú cenu.

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.