Reklama

Sony Raymodeler: skutočné 3D naživo!

Erik Birčák

Mnohí z nás určite túžia po pravom 3D displeji, na ktorého používanie nepotrebujete žiadne okuliare, môžete sa okolo neho prechádzať a pozorovať obraz z ľubovolného uhla. Táto technológia, hojne prezentovaná hlavne vo vedecko-fantastickej tvorbe sa však práve stala realitou vďaka Raymodeleru 3D od Sony.

 

Sony Raymodeler 3D

Tohtoročný SIGGRAPH 2010 je skutočne plný prekvapení. Jedno také si pre nás pripravila práve spoločnosť Sony, keď predstavila prototyp 3D zobrazovacieho zariadenia pod názvom Raymodeler 3D. Valcovité zariadenie projektuje obraz na všetky strany a vytvára tak 3D projekciu v pomerne vysokej kvalite, aj keď sa nedá porovnať z modernými LCD alebo plazmovými panelmi. Zobrazovacia plocha je momentálne iba 27 centimetrov vysoká a má priemer 13 centimetrov, no väčšie modely môžu nasledovať v budúcnosti. Zaznamenávanie obrazu na tento 3D displej sa vykonáva buď pomocou rotujúcej podložky (u statických obrazov) alebo špeciálnej kamerovej sústavy obsahujúcej 8 kamier rozostavených do prstenca (pričom je následný obraz interpolovaný do finálnej „3D“ podoby).

Raymodeler 3D slúži hlavne ako ukážka toho, čo je možné zo súčasnou technológiou dokázať. Po prvých interaktívnych hologramoch je to v podstate ďalšia „sci-fi technológia“, ktorá sa môže v blízkej budúcnosti dostať do našich domácností.

Zdroj : Engadget

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.