Reklama

Sony pripravuje foťák pre smartfóny s ISO 51 200!

Števo Porubský

Sony na MWC 2018 počas prezentácie vlajkových lodí pre tento rok spomenulo aj zaujímavú „drobnosť“. Chystá totiž duálny fotoaparát, ktorý má zvládať fotenie aj v extrémnych svetelných podmienkach vďaka čipu s citlivosťou do ISO 51 200.

Pozrite si

Nová Sony Xperia XZ2 naživo z MWC 2018

Hoci Sony už roky ignoruje trend duálnych fotoaparátov a stále využíva jeden snímač na zadnej strane smartfónu, možno už tento rok sa dočkáme technologického monštra s duálnou optikou.

Tá má byť úplne nová, pričom čipy v nej majú zvládať snímanie statických i dynamických obrazov v extrémnych svetelných podmienkach vrátane takmer úplnej tmy. Vďačiť za to budú tzv. Fusion ISP procesoru (Image Signal Processor). Že je to dnes už možné dokazujú CSC fotoaparáty nielen samotného Sony, ale aj niektorých konkurenčných značiek, ktorým japonský výrobca zväčša dodáva snímače.

https://www.youtube.com/watch?v=5fCz0_NsMiQ

Inžinieri Sony tak zjavne naplno pracujú na zmenšení špičkových čipov, ktoré by mohli zvládať citlivosť do ISO 51 200. Samozrejme, pri takejto citlivosti fotiť nikto nebude, no čím vyššia maximálna citlivosť, s ktorou vie čip pracovať, tým vyššia citlivosť, pri ktorej je možné fotiť alebo točiť bez straty detailov.

Inak povedané, ak bude mať nový foťák ISO 51 200, pokojne budeme môcť využívať ISO 6 400 bez nepekných zŕn na výslednom obraze. Sony totiž sľubuje využitie vysokej citlivosti nielen pri fotení, ale aj natáčaní videí. V tomto prípade do ISO 12 800.

Zdroj | Giz China

Navyše vďaka vyšším citlivostiam je možné skracovať čas uzávierky, čo v praxi bude znamenať menej roztrasených nočných záberov. Žiaľ, znamenať to môže aj to, že Sony stále nepoužije optickú stabilizáciu vo svojom fotoaparáte. Snáď je to len moja mylná domnienka.

Pozrite si

Sony Xperia XZ2 Compact naživo z MWC 2018 v Barcelone

Bližšie detaily o novom duálnom fotoaparáte si Sony nechalo pre seba, takže na jeho technickú špecifikáciu si budeme musieť počkať až do oficiálneho predstavenia. Keďže na MWC 2018 nebola predstavená vlajková loď s prídavkom Premium, môžeme očakávať, že počas tohto roka sa jej ešte dočkáme. A pokojne sa môže stať, že príde práve s unikátnym duálnym fotoaparátom.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.