Reklama

Sony prináša 4K modely televízorov s novými funkciami a zmeneným dizajnom

Marek Šimunek

Spoločnosť Sony rozšírila svoju ponuku 4K televízorov na sedem modelov, ktoré sú rozdelené do troch sérií. Novinky prinesú okrem už známej technológie TRILUMINOS, ktorá sa stará o reálne podanie rôznych zobrazovaných scén aj novinku v podobe technológie X-tended Dynamic Range PRO. Vďaka nej budete vraj vtiahnutí priamo do deja, pretože ponúkne detailnejšiu gradáciu farieb, vyššie vrcholové hodnoty farebného spektra a samozrejme iskrivejšie svetlé farby a hlbšie čierne odtiene.

Sony BRAVIA X9

Trojica noviniek v sérii X prinesie aj úplne novú konštrukciu označovanú ako Wedge (klin). Samotná skriňa TV je navrhnutá pre väčšiu stabilitu obrazoviek so stále vyššou uhlopriečkou a televízor tak vďaka podstatne menšiemu stojanu pohodlne umiestnite bližšie k stene, ako ste boli doposiaľ zvyknutí. Vybrané modely navyše môžu byť vybavené aj replikátorom konektorov, takže rozmiestnením káblov neutrpí ani vaša obývačka.

Sony BRAVIA X9

Vlajková loď v podobe modelu BRAVIA X95 je vybavená novou technológiou X-tended Dynamic Range PRO, pričom nechýba ani štandard 4K/60p. Nové modely samozrejme podporujú aj rozhranie HDMI 2.0 a sú kompatibilné aj s rozhraním MHL 3.0. Všetky nové modely so 4K rozlíšením bez problémov prepočítavajú aj nižšie rozlíšenia vďaka novému výkonnému obrazovému procesoru 4K X-Reality PRO.

Sony BRAVIA X9

Model BRAVIA X9 sa navyše vyznačuje vďaka dopredu orientovaným reproduktorom Magnetic Fluid Speakers aj vynikajúcim zvukom. Dizajn reproduktorov nevyužíva klasické tlmenie, ale sklenené vlákna vystužené sľudou, takže sa budete môcť tešiť z menšieho skreslenia reprodukovaného zvuku. Nové modely LCD televízorov Sony BRAVIA so 4K rozlíšením sa v Európe začnú predávať v priebehu jari 2014.

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.