Reklama

Sony ponúka pre BRAVIA TV 3D obsah zadarmo

Drahomír Piok

3D televízie sú na trhu nejaký ten piatok a na výber už máme z požehnaného množstva rôznych značiek, veľkostí, ale aj technológií. Stále však chýba to najdôležitejšie, a tým je samozrejme kvalitný 3D obsah. Iste, takmer každý 3D TV obsahuje konverziu z 2D na 3D, no to ani zďaleka nie je to pravé orechové.

Sony 3D Experience

Čoskoro aj celovečerné filmy

Skutočného 3D obsahu je na trhu stále ako šafranu, a aj to málo je ťažko dostupné. Spoločnosť Sony preto pripravila novú službu pre všetkých majiteľov Bravia HD 3D televízorov s prístupom na internet. Sony 3D Experience bude zhromažďovať 3D klipy z množstva oblastí. Po jej nedávnom spustení sú dostupné rôzne športové záznamy, napríklad z Wimbledonu 2011, alebo zo ženských majstrovstiev sveta vo futbale. Prístupné sú aj viaceré videá s prírodnou tematikou, no najzaujímavejšia bude určite filmová kategória. V súčasnosti sú zatiaľ dostupné iba ukážky z najnovších filmov, no v blízkej budúcnosti sa rozšíria o kompletné filmové trháky. Tento 3D video materiál je samozrejme streamovaný z internetu a potrebná je linka, ktorá dokáže prenášať minimálne 10 Mbps. Videá od Sony sú zatiaľ dostupné zdarma a bez akejkoľvek registrácie, no predpokladáme, že ak sa začnú nahrávať do služby FullHD 3D filmy, dôjde k spoplatneniu. Minimálne za spomínanú kategóriu.  

Sony 3D Experience

Na Slovensku?

3D Experience sa rozšíri aj na 3D Blu-ray prehrávače a iné kompatibilné výrobky. Sony zatiaľ 3D obsah ponúka v USA, Kanade, Francúzku, Nemecku a Veľkej Británii. Kedy a či vôbec sa ho dočká Slovenská republika ťažko povedať, no úprimne povedané nepočítam s touto možnosťou. Pre majiteľov v krajinách s prístupom do 3D zóny, to bude aspoň malé plus prečo si kúpiť televízor práve od japonského výrobcu Sony.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.