Reklama

Sony Playstation Phone: Budú hry pre Playstation čoskoro v mobile?

Marek Šimunek

Sny mobilných hráčov sa pravdepodobne čoskoro stanú skutočnosťou. Na internete sa objavili prvé fotografie pripravovaného smartfónu Sony Playstation Phone, ktorý v sebe spojí výhody hernej platformy Playstation a obľúbeného operačného systému Google Android.

Sony Playstation Phone

Informácie o tom, že Sony chystá smartfón primárne určený pre hráčov a milovníkov platformy Playstation sa na internetových stránkach objavili už v priebehu leta. Teraz však svetlo internetového sveta zazreli prvé fotografie, ktoré dávajú tušiť ako bude tento nový výtvor vyzerať. Isté je, že sa bude jednať o výsuvnú konštrukciu, ktorá v uzavretom stave bude po stránke dizajnu pripomínať smartfón Sony Ericsson Vivaz. Po odsunutí displeja s predpokladanou uhlopriečkou v rozmedzí 3,7” až 4,1” sa však neobjaví QWERTY klávesnica ale ovládač podobný tomu z hernej konzoly Playstation. Dvojica známych tlačidlových ovládačov je doplnená dotykovým touchpadom. Operačným systémom bude Google Android a vzhľadom na predpokladaný dátum uvedenia na začiatku budúceho roku by sme sa v Sony Playstation Phone mohli dočkať aj najnovšej verzie Androidu 3.0 Gingerbread, ktorého uvedenie je už na spadnutie. Okrem štandardného Android Marketu by mal tento zázrak obsahovať aj upravený Sony Marketplace na predaj hier upravených pre toto zariadenie.

Sony Playstation Phone

Dostatočný výkon bude pravdepodobne zabezpečovať súčasná špička procesor Qualcomm s taktom 1 GHz. Otázne však ostáva použitie grafického akcelerátora. Pre smartfón zameraný najmä na hranie hier je jeho použitie takmer nutnosťou, avšak informácie o tom či a aký bude použitý v prípade Sony Playstation Phone stále nie sú známe. Isté však je, že bude obsahovať 512 MB pamäte RAM a 1 GB pamäte ROM a možno sa dočkáme aj grafických doplnkov Timescape a Mediascape, ktoré poznáme z Android smartfónov Sony Ericsson. Určite sa máme na čo tešiť a hranie hier na Playstation phone bude zážitkom, ktorý si nedaá žiadny mobilný hráč ujsť.

 

Foto: www.engadget.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.