Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony Party-shot: úsmev prosím, fotím!

Sony Party-shot: úsmev prosím, fotím!
Roman Calík
Sony Party-shot: úsmev prosím, fotím!

Už sa vám stalo, že jediné fotografie zo skvelej párty sú tie vaše a samozrejme bez vás? Sony má na takéto situácie mašinku, ktorá sa tvári veľmi inteligentne a fotí sama.

Sony Party-shot IPT-DS1, čo by ste si približne predstavili pod týmto krkolomným názvom? Fotoaparát to nebude, to by sme písali o Cyber-shote. Ale s fotografovaním to má niečo spoločné. Totiž Sony IPT-DS1 je akási inteligentná dokovacia stanica pre fotoaparát, ktorú si len tak položíte na stôl či statív počas poriadnej žúrovice a ráno si podľa fotografií spomeniete, koľko, kto s kým, kde a prečo… Priznám sa bez mučenia, že Party-shot nie je dnes predstavenou novinkou, je to už minuloročná hračka, ale zato veľmi zaujímavá.

Sony Party-shot IPT-DS1 lifestyle

Nekecá, nepije, len si tak fotí!

Ako to vlastne funguje? Do dokovacej stanice Sony Party-shot IPT-DS1 vložíte kompatibilný fotoaparát (napríklad Sony TX1 alebo WX1), postavíte ju na stôl alebo statív a necháte fotografovať. Tento inteligentný tvor potom sleduje okolité dianie, automaticky sa otáča, nakláňa a zoomuje obraz, pričom vhodne využíva všetky možnosti fotoaparátu vrátane technológií Face Detection či Smile Shutter. To znamená, že fotoaparát si počká na úsmevy a až vtedy cvaká, rovnako sa snaží zaostriť na tváre ľudí a taktiež vhodne prispôsobuje kompozíciu. Určite si pozrite priložené video. Výhodou tak môžu byť snímky, na ktorej ste aj vy, pričom väčšinou ste možno práve za fotoaparátom, ktorý je vo vašich rukách. Taktiež poteší fakt, že fotoaparát v dokovacej stanici doslova číha na zaujímavé momentky, ktoré by sa vám nemuseli vydariť. Túto hračku si skúsime i zapožičať, lebo sme veľmi zvedaví, koho si tento prístroj najviac obľúbi, či skutočne vytvorí aj fotografie, kde zachytí všetkých a či budú fotografie dostatočne ostré a ponúknu zaujímavú kompozíciu. Jaaj, ešte cena, tá sa pohybuje na úrovni 150 €.

Sony Party-shot IPT-DS1