Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 4 min.
  • 8.12.2021

Sony OLED TV Master Series s reproduktorom v displeji je za smiešnu cenu

Sony OLED TV Master Series s reproduktorom v displeji je za smiešnu cenu
Zdroj | Sony
Števo Porubský
Sony OLED TV Master Series s reproduktorom v displeji je za smiešnu cenu
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Takto pred Vianocami mnohí z nás uvažujú, či sa už oplatí vymeniť starý televízor za nový a dopriať celej rodine „vianočný“ darček hoc aj v predstihu. Pri tvorbe článku s tipmi na OLED televízory som narazil na jeden, ktorý je síce starší, zato aktuálne s najvyššou zľavou akú si viete predstaviť. Hovorím o top-end modeli od Sony z najvyššej série Master Series s uhlopriečkou 55 palcov, ktorý využíva samotný OLED displej ako reproduktor!

TECH DEALS – Vzhľadom na to, že nie všetky aktuálne zľavnené produkty spĺňajú podmienky na to, aby mohli byť zaradené do pravidelného pondelkového seriálu ZĽAVY (napr. minimálne 50 % zľava z pôvodnej ceny), rozhodli sme sa prinášať aj samostatné tipy na zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu.

Píše sa rok 2019 a Sony predstavuje to najlepšie z najlepšieho čo kedy vyrobil. 100 Hz OLED panel s 10-bitovými farbami zo série Master Series podporuje všetky známe HDR štandardy, vrátane Dolby Vision. Na vylepšenie obrazu Sony do modelu AG9 implementovalo takmer všetko, čo má k dispozícii, vrátane Super Bit Mapping HDR, Live Colour, 4K X-Reality PRO, Dual database processing, technológiu Object-based Super Resolution, Object-based HDR remaster, Zdokonalenie dynamického kontrastu či technológiu Pixel Contrast Booster. Modely zo série AG9 majú najnovšiu verziu obrazového procesoru X1 Ultimate.

Televízory MASTER Series taktiež ponúkajú režim Netflix Calibrated Mode a IMAX Enhanced, ktoré zaistia, aby reprodukcia obsahu zodpovedala kvalite originálu. Chýbať pritom nesmie ani podpora HDMI 2.1 s HDCP 2.3 a eARC. Samozrejmosťou je aj Wi-Fi, v tomto prípade vo verzii 5, teda 802.11 ac a Bluetooth, hoci v staršej verzii 4.2.

Zdroj | Sony

Tento luxusný model disponuje aj novou technológiou Sound-from-Picture Reality, ktorá má verne reprodukovať pozíciu zvuku na obrazovke. Napríklad, keď herci hovoria, zdá sa, ako by zvuk vychádzal priamo z ich úst. Sony totiž prepracovalo Acoustic Surface Audio do technológie Acoustic Multi-Audio a Acoustic Surface Audio+. Celkový výkon zostavy má byť 60 W. Samozrejmosťou je však aj podpora Dolby Atmos, ale aj DTS.

Zdroj | Sony

Okrem Google Assistant a Amazon Alexa tak bude možné ovládať telku cez Apple zariadenia so Siri. Vďaka operačnému systému Android TV ale novinky od Sony lepšie spárujete s Android smartfónom. Nechýba im ani Google Cast.

Sony Bravia KD-55AG9 bola na trh uvedená v roku 2019 s cenou 2 899 €. Aktuálne, tento týždeň, ju viete ale kúpiť s cenou len 1 349,10 €. To predstavuje 53,5 % zľavu z pôvodnej ceny. Navyše za túto cenu podobne špičkovo vybavený model s OLED displejom na našom trhu nenájdete.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

Ak by vám bolo ale 55 palcov málo, s výraznou zľavou dnes už kúpite aj 65″ model, ktorý kedy si stál 4 229 €.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

Ak je vám ale aj 65″ málo, za menej ako polovicu kúpite aj obra, 77″ model KD-77AG9, ktorého pôvodná cena bola až 7 999 €!

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.