Reklama

Sony: OLED displej, ktorý môžete zrolovať

Marek Šimunek

Aj napriek tomu, že ohybné displeje nie sú až takou vývojovou novinkou, spoločnosť Sony posunula hranice ešte ďalej. V tlačovej správe Sony predstavilo úspešný vývoj prototypu OLED displeja, ktorý je možné zrolovať na valec s priemerom 4 mm.

Sony Rollable OLED

Organický, farebný a superflexibilný OLED displej má uhlopriečku úctyhodných 4,1″ a je schopný zobraziť 16,7 milióna farieb. Hrúbka zobrazovacieho panela je pritom iba neskutočných 80 mikrometrov. Tento prototyp zvláda bezproblémové prehrávanie videa dokonca aj počas jeho natáčania na panel a podľa počiatočných testov sa zobrazovací panel nepoškodí ani po tisícke navinutí. Hustota obrazových bodov je 121 ppi a kontrastný pomer je na úrovni 1000 : 1. Ako materiál pre dosiahnutie vysokej miery ohybnosti bol použitý spoločnosťou Sony vyvinutý polovodič odvodený od peri-Xanthenoxanthénu.

Sony Rollable OLED

Aj napriek tomu, že uvedený prototyp je len prvou lastovičkou tejto technológie, uplatnenie takéhoto displeja si je možné v budúcnosti predstaviť v širokej škále mobilných zariadení, kedy displej transportujete v kompaktnej forme a v prípade potreby ho môžete rozvinúť tak aby vám umožnil komfortnú prácu. Napredovanie vývoja rolovateľných displejov spoločnosť Sony predstavila počas sympózia SID 2010 International Symposium konaného 27. mája v Seattle (USA).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.