Reklama

Sony NGP: štyri jadrá v hernej konzole

Marek Šimunek

Minulý týždeň nastal ten deň, na ktorý čakali všetci mobilný hráči a spoločnosť Sony predstavila pripravovaného nástupcu svojej obľúbenej hernej konzoly Sony Playstation Portable s označením NGP, ktorá okrem iného prinesie nový multitouch OLED displej, dotykový panel a úplne nové hry s ešte väčším herným zážitkom ako tomu bolo doteraz. Pre NGP nebudú problémom ani herné tituly určené pre platformu Google Android.

Sony Next Generation Portable (NGP)

Informácie o tom, že Sony chystá novú konzolu sa na internete objavovali už dávnejšie a všetkým dohadom dala minulý týždeň zbohom priamo spoločnosť Sony. Tá totižto počas vlastnej tlačovej konferencie predstavila plánovaného nástupcu Sony Playstation Portable. Nový model bude síce oficiálne uvedený až koncom tohto roku, ale už je dopredu isté, že sa máme na čo tešiť. Dizajn Sony NGP (Next Generation Portable) si zobral zo svojho predchodcu to najlepšie a tak sa opätovne môžeme tešiť na oválny dizajn, ktorý Sony označuje ako Super Oval Design. Vynikajúci obraz pri hraní hier zabezpečuje v prípade NGP pomerne veľký 5“ OLED displej s podporou technológie multitouch a rozlíšením 960 x 544 bodov, čo znamená až štvornásobný nárast počtu pixelov oproti prvej generácii PSP. Dostatočné možnosti ovládania oproti svojmu predchodcovi bude okrem štandardných analógových ovládacích prvkov zabezpečovať dotyková plocha, ktorá sa nachádza na zadnej strane NGP. Brutálny výkon bude novej NGP dodávať super výkonný štvorjadrový procesor ARM Cortex A9 v spojení s grafickým jadrom PowerVR SGX543MP4+.

Sony Next Generation Portable (NGP)

Pre kontrolu pohybu bude mať NGP zabudovaný akcelerometer, gyroskop a tiež digitálny kompas. Chýbať nebude ani dvojica kamier a okrem Wi-Fi modulu sa môžeme tešiť aj na GPS, či dokonca 3G modul. Internetové pripojenie v NGP využijete najmä pri zdieľaní svojich úspechov s priateľmi pomocou novej služby LiveArea, ktorá bude dostupná pre majiteľov Sony NGP. Sony oznámilo, že NGP bude používať aj úplne nové médium pre ukladanie hier, ktoré bude tvorené flash pamäťami, čo umožní vývojárom vytvoriť graficky prepracovanejšie hry, vzhľadom na väčšiu kapacitu týchto médií oproti bežne používaným médiám. Nové hry si budete môcť okrem fyzických médií sťahovať do NVG aj prostredníctvom Playstation Store alebo nového produktu Playstation Suite, ktorý by mal umožniť hranie aj niektorých titulov pôvodne vyvinutých pre OS Google Android. Sony NGP bude očakávaným herným trhákom tohto roku, otázne však ostáva akú cenovú politiku Sony zvolí a kedy bude táto superkonzola dostupná na našom trhu.

Sony Next Generation Portable (NGP)

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.