Reklama

Sony NEX-VG1: kamera s mega čipom a výmennými objektívmi!

Števo Porubský

Sony sa „zbláznil“. Koncept, ktorý sme vám predstavili v polovici mája (Sony kamera s výmennými objektívmi!) sa stal skutočnosťou! Full HD kamera, na ktorej môžete vymieňať objektívy ako na zrkadlovke! A nielen to. Rovnaký je aj snímač, stabilizácia, objektívy… len to telo hovorí jasne o tom, že toto je kamera.

 Sony NEX-VG1

Zaujímavý, no nie nereálny koncept je známy už niekoľko mesiacov. Spoločnosti Sony sa ho podarilo zjavne úspešne otestovať a tak ho mohla aj predstaviť. Z jedného uhla pohľadu kamera, z iného zrkadlovka. Človek sa až nevie rozhodnúť čo za klon to vidí. Sony však vie čo robí a tak svetlo sveta uzrel model NEX-VG1, ktorý disponuje špičkovým APS-C snímačom (EXMOR) s rozlíšením 14,2 Mpx. Snímač ponúka 25-bodový autofókus a 49-segmentový merač svetla. Neuveriteľná je aj hodnota ISO – od 200 do 12 800. Kamere tak nerobí problém snímať Full HD video (1 920 x 1 080 b./60i pri 24 Mbps). K špičkovému obrazu pomáha aj rýchly BIONZ procesor a Optical Steadyshot stabilizácia. Škoda len absencie 50p snímania. Zaujímavo znie tichý autofókus systém. Uvidíme ako sa zachová v praxi.

Sony NEX-VG1

Snahu o dokonalý obraz má na starosti aj optika. V prípade NEX-VG1 to nie je ale hocijaká optika. Na kameru totiž pripevníte akýkoľvek objektív s bajonetom E alebo A, teda malé objektívy určené pre NEX fotoaparáty alebo pre zrkadlovky radu α. K tomu však bude potrebný adaptér. V základe bude pribalený objektív 18-200 mm (f/3.5-f/6.3) – 11x zoom, ktorý pre kameru ponúka zaujímavý rozsah. Dostatok miesta zabezpečí podpora najnovších SDXC kariet (v súčasnosti do 64 GB) alebo MS PRO-HG Duo. Snímaný obraz budete vidieť na prehľadnom 3-palcovom Xtra Fine LCD displeji. Vo voliteľnej výbave bude aj Quad Capsule Spatial Array Stereo Microphone, klasický ECM-CG50 mikrofón, rozšírená batéria pre viac ako 5,5 hodín natáčania… A cena? Zaujímavá. Na americkom trhu by sa mala novinka predávať koncom septembra za 1999 USD, teda okolo 1 599 €. Na takúto výbavu a možnosti vôbec nie zlá cena.

 Sony NEX-VG1

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.