Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony MPLC1 | Kompaktný projektor, ktorý používa laser

Sony MPLC1 | Kompaktný projektor, ktorý používa laser
Marek Šimunek
Sony MPLC1 | Kompaktný projektor, ktorý používa laser

Informácie o tom, že Sony pracuje na novom piko projektore sa objavili už dávnejšie, avšak až teraz je to oficiálne. Výrobca totiž predstavil nový model MPCL1, ktorý by sa v priebehu októbra tohto roku mal objaviť v predaji za predpokladanú cenu 349,99 USD (323,17 €).

Základnou výhodou Sony MPCL1 sú jeho kompaktné rozmery, takže si ho môžete kdekoľvek zobrať zo sebou. Brániť vám v tom nebude ani hmotnosť mierne presahujúca 198 gramov.

Sony MPCL1

Čo sa týka obrazu tak Sony MPCL1 nepoužíva technológiu LED, ako je tomu v prípade väčšiny podobných projektorov, ale laser. Ten prináša jednu veľmi dobrú vlastnosť, ktorou je neustále ostrý obraz.

Je jedno či budete mať na stene nerovnosti, tento krpec zobrazí aj napriek tomu vždy dokonalý obraz. Jediným nastavením, ktoré po stránke obrazu budete potrebovať je nastavenie vzdialenosti od steny, na ktorej sa bude obraz premietať. Tým totiž určíte veľkosť premietaného obrazu.

Sony MPCL1

Novinka od Sony pritom pracuje s pomerne neštandardným rozlíšením 1 920 x 720 px, čo je však stále viac, ako v prípade väčšiny podobných zariadení. Vďaka tomu môže zo vzdialenosti 2,5 metra zobraziť obraz o veľkosti 40“, a ak projektor umiestnite na vzdialenosť 3,6 metra, môžete dosiahnuť až 120“.

Pre pripojenie k zdroju je k dispozícii samozrejme HDMI konektor, ale aj bezdrôtové pripojenie pomocou Wi-Fi. Zdieľanie obsahu zo smartfónu je tak podstatne jednoduchšie. Navyše disponuje Sony MPCL1 integrovanou batériou s kapacitou 3 000 mAh, ktorú môžete využiť nielen na napájanie projektora samotného, ale aj na nabíjanie vášho smartfónu.

Foto: giznoise