Reklama

Sony MDR-ZX 700: Sen audiofilov?

Drahomír Piok

Ľuďom, ktorí sú schopní za audio vybavenie zaplatiť balík peňazí, pretože si zakladajú na skutočne výnimočnej kvalite zvuku, je ťažko vyhovieť. Veď ako sa hovorí, 100 ľudí, 100 chutí, no v konečnom dôsledku ide všetkým o jedno a to isté. Spoločnosť Sony takto pripravila slúchadlá, ktoré by mali uspokojiť  aj náročných poslucháčov, no za prívetivú cenu.

Sony MDR-ZX 700

Model s názvom Sony MDR-ZX700 vyniká spomedzi šedého priemeru nie len výbornými parametram, ale aj podareným dizajnom. Oslovovať potenciálnych vlastníkov bude v štyroch rôznych farbách, čiernej, bielej, v kombinácií zlatej a čiernej a nakoniec aj v rúžovej. Luxusnému dojmu dopomáhajú hliníkové prvky a pravá koža. Pohodlnému noseniu prispieva uretánová pena a príjemná hmotnosť, ktorá dosahuje presne 260 gramov. Slúchadlá sú uzavreté a disponujú 50 mm širokými membránami, ktoré používajú trvácne neodymové magnety so silou 360 kJ/m3. Slúchadlá majú, samozrejme, aj izolačné schopnosti, pri ktorých „zmiznú“ zvuky okolia a vy počujete iba svoju hudbu. Takáto nepriepustnosť má fungovať aj opačným smerom, a tak by už nikto nemal počuť to čo vy poslúchate, no za 100% spoľahlivosť by som ruku do ohňa nedal.

Sony MDR-ZX 700

Veľa hudby za málo peňazí

Maximálna citlivosť dosahuje 106 dB/mW a impedancia slušných 24 ohmov. Frekvenčný rozsah je rozmanitý a v skutočnosti nad ľudské sily. Začína sa už pri 5 Hz a horná hranica končí až pri 40 kHz. Sony však jedným dychom ešte poznamenáva, že toto pokrytie okrem všetkých zvukov v piesni reprodukuje aj tie, ktoré síce nemusíme počuť, no posúva ju k dokonalosti. Prívodný kábel má úctyhodnú dĺžku 1,8m a na jeho konci nájdeme pozlátený 3,5 mm audio konektor. Ak ste na tomto modely nechali oči a chceli by ste aj ušiam dopriať, stačí jednoducho zájsť do obchodu. Keďže cena sa pohybuje mierne pod sumou 100 €, vyzerá, že majú tieto slúchadlá výborný pomer ceny a kvality.

Sony MDR-ZX 700

 

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.