Reklama

Sony MDR-EX1000: Nová vlajková loď Japoncov!

Drahomír Piok

Sony ukázalo novú vlajkovú loď pre svoje ultra prenosné slúchadlá. Sony MDR-Z1000 nie sú len také obyčajné slúchadlá. Lepšie parametre, kvalitu či výkon by sme inde ťažko hľadali. Ak chcete to najlepšie z najlepšieho a pritom nehľadíte na cenu, tak sú tieto slúchadla pre vás ako stvorené.

Sony MDR-EX1000

Pre náruživých fanúšikov audio výrobkov, Sony uvoľnilo nové slúchadlá, pri ktorých vie, že sa nebudú predávať ako čerstvé rožky, ale zato sa dostanú iba do správnych rúk. Je to hlavne vďaka ich cene, ktorá sa momentálne pohybuje zhruba okolo 600 €. Je to dosť za pár slúchadiel, ale na druhú stranu, čo zato dostanete? Mimoriadne kvalitný zvuk vďaka až 16 mm veľkým membránam, vyrobených  pomocou špeciálnych kvapalných kryštalických polymérov. Sony takto sľubuje väčšiu tuhosť membrán, ktoré sú takto schopné podať čistý a ostrý zvuk a majú vyššiu životnosť i odolnosť. Frekvenčný rozsah má neobvykle široký záber, a to už od 3 Hz až po neuveriteľných 30 KHz. V tomto prípade si myslím, že ide viac menej o marketingový ťah, keďže ľudské ucho nedokáže zachytiť zvuk vyšší ako 20 KHz, samozrejme závisí od individuálnych daností človeka.

Sony MDR-EX1000

Ich maximálna citlivosť alebo hlasitosť sa zastavila na 108 dB. Impedancia sa pohybuje na hranici 32 ohmov pri 1 KHz a maximálny výkon je 200 mW. Kábel nie je ničím špeciálny, má dĺžku pol metra a na jeho konci už štandardne 3,5 mm a pozlátený audio konektor. Hmotnosť celých slúchadiel je veľmi príjemná a aj s káblom majú iba 7 gramov! V príslušenstve nájdeme predlžovací kábel taktiež s pozláteným koncom, puzdro na prenášanie a až desať rôznych veľkostí silikónových špuntov do ucha. To, či vám majú čo ponúknuť tieto veľmi drahé slúchadlá veľmi ľahko zvážite sami, na druhú stranu špičkovejší zvuk v tejto malej veľkosti by ste hľadali niekde inde márne.

Sony MDR-EX1000

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.