Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony má tri nové objektívy pre zrkadlovky Alfa

Sony má tri nové objektívy pre zrkadlovky Alfa
Roman Calík
Sony má tri nové objektívy pre zrkadlovky Alfa

Sony rozširuje ponuku objektívov pre digitálne zrkadlovky Alfa o tri nové modely. K viac ako tridsať existujúcim modelom pribudne profesionálny objektív Distagon T* 24 mm f2, ľahký model DT 35 mm f1.8 a portrétový 85 mm f2.8 vážiaci len 175 gramov.

Sony DT 35 mm f1.8

Možno si položíte otázku: Načo toľko objektívov? V podstate každý objektív je určený na iný druh fotografie. Vybrať si môžete široký objektív na fotografovanie architektúry, športový fotograf by si vybral dlhý objektív na sledovanie z väčšej vzdialenosti. Prejdime si teda nové modely objektívov Sony pekne poporiadku.

Distagon T* 24 mm f2 SSM (SAL24F20Z)

Tento objektív s konfiguráciou Distagon retro-focus bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Carl Zeiss. Je určený primárne pre 35 mm snímače full-frame, zároveň však môže byť použitý ako ekvivalentný 36 mm objektív pre použitie v digitálnych fotoaparátoch so snímačom APS-C. Vyznačuje sa rýchlym zaostrovaním, plynulým a extrémne tichým chodom, za čo vďačí zabudovanému motoru SSM (Super Sonic Wave Motor). Ponúkne vám univerzálny rozsah zaostrenia od 19 cm do nekonečna. V štýle tradičného dizajnu značky Carl Zeiss je tubus objektívu vyrobený z lešteného kovu, vďaka čomu má atraktívny vzhľad. U nás si ho budete môcť zakúpiť od októbra 2010.

Sony Distagon T* 24 mm f2 SSM

Objektív DT 35 mm f1.8 SAM (SAL35F18)

Tento kúsok je prírastok do série “Easy Choice” určený pre nováčikov a pokročilých fotografov. Váži len 170 gramov a tak sa na hmotnosti vašej foto výbavy moc neprejaví. V spojení so senzorom typu APS-C získate sklo s 50 mm ohniskovou vzdialenosťou ideálny pre momentky a portréty v najrôznejších podmienkach.  Svetelnosť f1.8 oceníte hlavne pri snímaní z ruky pri slabom osvetlení. Zaostrí už od vzdialenosti 23 centimetrov, čo je najnižšia hodnota v tejto triede. Na Slovensko dorazí v septembri 2010.

Nové objektívy Sony

Objektív 85 mm f2.8 SAM (SAL85F28)

Toto je vôbec prvý objektív pre fotoaparáty so snímacím prvkom typu full-frame v kategórii “Easy Choice”. Jeho uvedenie na trh predstavuje dôležitý krok vo vývoji tohto radu. Ohnisková vzdialenosť  85 mm sa hodí na portrétové snímky vďaka jej prirodzenej perspective. V kombinácii s APS-C senzorom môžete tento objektív  používať ako 127,5 mm. Optické usporiadanie prvkov typu Sonnar je ideálne pre objektívy so stredným rozsahom. Minimálna vzdialenosť zaostrenia je 60 cm, čo je znovu rekordom v tejto triede. Vďaka kvalitnej optike a mechanickej konštrukcii je tento objektív vhodný pre serióznych fotografov a mal by maximálne uspokojiť požiadavky mierne pokročilých aj pokročilých užívateľov. Na pultoch predajní sa objaví v septembri 2010.