Reklama

Sony má tri nové objektívy pre zrkadlovky Alfa

Roman Calík

Sony rozširuje ponuku objektívov pre digitálne zrkadlovky Alfa o tri nové modely. K viac ako tridsať existujúcim modelom pribudne profesionálny objektív Distagon T* 24 mm f2, ľahký model DT 35 mm f1.8 a portrétový 85 mm f2.8 vážiaci len 175 gramov.

Sony DT 35 mm f1.8

Možno si položíte otázku: Načo toľko objektívov? V podstate každý objektív je určený na iný druh fotografie. Vybrať si môžete široký objektív na fotografovanie architektúry, športový fotograf by si vybral dlhý objektív na sledovanie z väčšej vzdialenosti. Prejdime si teda nové modely objektívov Sony pekne poporiadku.

Distagon T* 24 mm f2 SSM (SAL24F20Z)

Tento objektív s konfiguráciou Distagon retro-focus bol vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Carl Zeiss. Je určený primárne pre 35 mm snímače full-frame, zároveň však môže byť použitý ako ekvivalentný 36 mm objektív pre použitie v digitálnych fotoaparátoch so snímačom APS-C. Vyznačuje sa rýchlym zaostrovaním, plynulým a extrémne tichým chodom, za čo vďačí zabudovanému motoru SSM (Super Sonic Wave Motor). Ponúkne vám univerzálny rozsah zaostrenia od 19 cm do nekonečna. V štýle tradičného dizajnu značky Carl Zeiss je tubus objektívu vyrobený z lešteného kovu, vďaka čomu má atraktívny vzhľad. U nás si ho budete môcť zakúpiť od októbra 2010.

Sony Distagon T* 24 mm f2 SSM

Objektív DT 35 mm f1.8 SAM (SAL35F18)

Tento kúsok je prírastok do série “Easy Choice” určený pre nováčikov a pokročilých fotografov. Váži len 170 gramov a tak sa na hmotnosti vašej foto výbavy moc neprejaví. V spojení so senzorom typu APS-C získate sklo s 50 mm ohniskovou vzdialenosťou ideálny pre momentky a portréty v najrôznejších podmienkach.  Svetelnosť f1.8 oceníte hlavne pri snímaní z ruky pri slabom osvetlení. Zaostrí už od vzdialenosti 23 centimetrov, čo je najnižšia hodnota v tejto triede. Na Slovensko dorazí v septembri 2010.

Nové objektívy Sony

Objektív 85 mm f2.8 SAM (SAL85F28)

Toto je vôbec prvý objektív pre fotoaparáty so snímacím prvkom typu full-frame v kategórii “Easy Choice”. Jeho uvedenie na trh predstavuje dôležitý krok vo vývoji tohto radu. Ohnisková vzdialenosť  85 mm sa hodí na portrétové snímky vďaka jej prirodzenej perspective. V kombinácii s APS-C senzorom môžete tento objektív  používať ako 127,5 mm. Optické usporiadanie prvkov typu Sonnar je ideálne pre objektívy so stredným rozsahom. Minimálna vzdialenosť zaostrenia je 60 cm, čo je znovu rekordom v tejto triede. Vďaka kvalitnej optike a mechanickej konštrukcii je tento objektív vhodný pre serióznych fotografov a mal by maximálne uspokojiť požiadavky mierne pokročilých aj pokročilých užívateľov. Na pultoch predajní sa objaví v septembri 2010.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.